XCOM: Enemy Unknown trafi na iOS

 

0
Posted 25 marca 2013 by

Firaxis zapowiedział, że na iOS trafi port XCOM: Enemy Unknown, który jakiś czas temu pojawił się na PC-ty i konsole. Oznacza to prawdopodobnie kolejny bardzo dobry tytuł w bibliotece AppStore.

Mnie przy okazji ten news zmusił do przemyśleń. Ile jest tytułów z najwyższej półki, produkcji AAA dedykowanych iOS? Właściwie niemal wszystkie lepsze gry, powyżej średniej, to porty z innych konsoli. Zastanawiam się, kiedy doczekamy się tytułów, które będą konkurować poziomem produkcji z tymi z DSa czy PSP lub PSVita. Kiedy pojawią się tytuły na miarę God of War, Metal Gear Solid, New Super Mario Bros czy Legend of Zelda. Kiedy przestaniemy pisać w recenzjach, że dana gra przypomina, próbuje być lub jest prawie taka jak jej odpowiedniki na prawdziwych przenośnych konsolach. Może doczekamy się jeszcze takich czasów. Musiała by nastąpić jakaś wielka rewolucja na rynku AppStore, gdzie króluje model free to play.

Wracając do tematu. Twórcy pochwalili się kawałkiem dotykowego gameplayu:


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)