Vector – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Vector to jedna z lepszych zręcznościówek w AppStore i Google Play. Nadaje się zarówno na krótką przerwę jak i dłuższe posiedzenie. Świetna grafika i genialna animacja postaci oraz ciekawie zaprojektowane poziomy, które będziemy powtarzać poprawiając wyniki, nie pozwalają się nudzić. Absolutny must-have dla szanującego się gracza.
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
13 total ratings

 

Plusy


Super płynne animacje; Dobry balans między poziomem trudności a postępami gracza; Wciąga!

Minusy


wciąż czekamy na dodatkowy trzeci rozdział


0
Posted 17 kwietnia 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Vector to połączenie Canabalta z Mirror’s Edge. A co może wyjść ze zmieszania dwóch dobrych gier? Jeszcze lepsza! Vector jest hybrydą wręcz idealną, łączy zalety obu tytułów i przebija je w każdym aspekcie. Jest jedną z lepszych zręcznościówek dostępnych na iOS i Androida. Jest idealnie wręcz zbalansowana między miodnością a poziomem trudności. Mam ją zainstalowaną na wszystkich mobilnych sprzętach, bo świetnie wypełnia wolne chwile. Polecam. Proponuję nie tracić czasu na tą recenzję i pobrać ją z AppStore lub Google Play i przekonać się samemu. Dla tych, którzy jednak chcą przeczytać czym się tak zachwycam zapraszam do lektury.

vector

Fabuła skręca nieco w stronę Mirror’s Edge. Tutaj również mamy utopijny świat, w którym ludzie są tylko trybikami maszyny, kontrolowani przez specjalne urządzenia na głowie. Nie ma tu miejsca na wolną wolę, jedynym zadaniem jednostki jest posłuszeństwo wobec systemu i praca dla wspólnego dobra. Ten szkic fabularny poznajemy dzięki animowanemu intro, które nawiasem mówiąc, jest całkiem nieźle narysowane. Nasz bohater w pewnym momencie nie wytrzymuje, zrywa z głowy kontroler zachowań i zaczyna ucieczkę od totalitarnego systemu prosto przez okno. Jedno co może dziwić to źródło jego umiejętności parkour. Gdzie się tego nauczył? Nie wiadomo.

vector

Właśnie parkour jest motywem przewodnim gry. Na kilkudziesięciu poziomach, podzielonych na dwa rozdziały (trzeci pojawi się wkrótce), będziemy uciekać przed przedstawicielem służb porządkowych, wyposażonym w paralizator. Na każdej planszy możemy zdobyć 3 gwiazdki. Aby zebrać je wszystkie trzeba będzie się nieźle napocić. Po pierwsze musimy znaleźć wszystkie znajdźki w postaci pieniędzy i punktów, po drugie przebiec poziom maksymalnie szybko, a po trzecie wykonać wszystkie trzy akrobacje. Właśnie one są motorem napędowym gry. Jest ich prawie 100, a żeby je odblokować musimy poświęcić zebrane monety. Wymusza to na nas wracanie do wcześniej odblokowanych plansz i maksowanie naszych wyników już z wykorzystaniem akrobacji, których się nauczyliśmy. Jest tu utrzymany odpowiedni balans między szybkością zdobywania pieniędzy, a możliwością odblokowania nowych ruchów. Oprócz leveli zebranych w story mode, mamy dostęp do bonusowych, które pozwolą nam zdobyć dodatkowe gwiazdki, aby móc przejść dalej.

vector

Podczas biegu sterujemy bohaterem za pomocą prostych gestów. Ruch palcem w górę powoduje ominięcie przeszkody skacząc nad nią, ruch w dół wykonanie wślizgu, a na boki odbijanie się od ścian i nagłe hamowanie. Sterowanie jest bardzo precyzyjne i pozwala nam mieć pełną kontrolę nad tym co robimy. Jest to wymagane, ponieważ plansze zaprojektowane są z polotem i aby zdobyć wszystko co możliwe niezbędna jest ich perfekcyjna znajomość. Rodzi to chęć powtarzania wyzwań i poprawiania własnych wyników. Do tej gry naprawdę chce się wracać, mimo że jest bezlitosna dla naszych błędów.

vector

Na naszej drodze postawionych jest wiele elementów blokujących swobodny bieg. Będziemy przeskakiwać przez biurka, wślizgiwać się pod zbiorniki z wodą, rozbijać szyby, pokonywać w powietrzu ogromne odległości, aby następnie przeturlać się przez wąskie otwory. Nie ma się wrażenia powtarzalności, bo wszystkie przeszkody są sprytnie porozstawiane. Trzeba precyzji w ruchach, aby zachować flow i biec przed siebie bez potknięcia i spotkania z paralizatorem.

vector

Animacja postaci jest absolutnie genialna! Mimo, że całość sprawia wrażenie dwuwymiarowej grafiki to modele postaci są trójwymiarowe i podpięte pod świetny system fizyki. Wszystkie ruchy bohatera są ultrapłynne, ciało w kontakcie z przeszkodami odpowiednio na nie reaguje, a po uderzeniu paralizatora przełącza się niezauważalnie w tryb ragdoll. Trzeba grę zobaczyć w akcji, aby docenić jej płynność. Oprawa graficzna jest oszczędna, ale wysublimowana. Jest połączeniem dwuwymiarowych teł z czarnymi sylwetkami postaci i elementów architektury. Oprawa dźwiękowa również stoi na wysokim poziomie.

vector

Vector to jedna z lepszych zręcznościówek w AppStore i Google Play. Nadaje się zarówno na krótką przerwę jak i dłuższe posiedzenie. Świetna grafika i genialna animacja postaci oraz ciekawie zaprojektowane poziomy, które będziemy powtarzać poprawiając wyniki, nie pozwalają się nudzić. Absolutny must-have dla szanującego się gracza.

Nieprzekonani mogą znaleźć darmową wersję, która pozwoli na poznanie 20 poziomów.

Vector HD

Vector HD

by Nekki Games

0.99 EUR

Vector HD Free

Vector HD Free

by Nekki Games

za darmo

Vector
Developer: NEKKI
Price: Free*

 

Gra dostępna jest również na Facebooku:

https://apps.facebook.com/vectorthegame/


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)