TOP KPOP 2015 – 20 najlepszych girlsbandów, miejsca 20-11

 

2
Posted 27 grudnia 2015 by

A teraz to, co tygrysy lubią najbardziej – piękne, żeńskie zespoły. Nasłuchałem i naoglądałem się ich w tym roku wiele, dlatego wyróżniam aż 20 z nich. Dzisiaj miejsca od 20 do 11. Nie spodziewajcie się tu cudów, wszystkie pieśni to typowe przedstawicielki „łatwego i przyjemnego” kpopu. Let’s go!

Niektóre teledyski zawierają treści nieodpowiednie dla najmłodszych, a więc kategoria 12+ 🙂

NUMER 20

Metryczka:
Nazwa: Exid 
Ilość osób w zespole: 5 (Solji, LE, Hani, Hyerin, Junghwa)
Roczniki członkiń zespołu: ’89-’95
Rok założenia: 2012

Bardzo bym chciał, aby ten zespół był wyżej na liście, ponieważ ich przebój z tamtego roku UP&DOWN, przyczynił się do mojego zainteresowania się kpopem. W tym roku wypuszczone dwa kawałki: Ah Yeah i Hot Pink, nie przypadły mi niestety do gustu. Szczególnie tej drugiej piosenki nie jestem w stanie wysłuchać w całości. Załączam więc utwór Ah Yeah i mój ulubiony hit z tamtego roku.

NUMER 19

Metryczka:
Nazwa: CLC 
Ilość osób w zespole: 5 (Seunghee, Yoojin, Seungyeon, Sorn, Yeeun)
Roczniki członkiń zespołu: ’95-’98
Rok założenia: 2015

CLC to tegoroczny debiut. Jest słodko, ale w umiarkowanych ilościach, a same piosenki wprowadzają minimalną różnorodność do rutynowej koncepcji. Szczególnie utwór Pepe mi się spodobał, chociaż za rok pewnie nie będę o nim pamiętał w ogóle. Ma jednak dość ciekawą stylizację. Póki co jednak miejsce 19, może dziewczyny zaskoczą czymś w 2016 r.

 

NUMER 18

Metryczka:
Nazwa: MissA 
Ilość osób w zespole: 4 (Fei, Jia, Min, Suzy)
Roczniki członkiń zespołu: ’87-’94
Rok założenia: 2010

Miss A wydało w tym roku tylko jedną piosenkę, ale za to mającą wszystkie cechy prawdziwego hiciora, o czym może świadczyć ponad 40 mln odsłon na YouTube, w momencie pisania tych słów. Mowa oczywiście o Only You. Niezła ścieżka muzyczna ładnie komponuje się z dobrymi wokalami piosenkarek, a utrzymany w luźnym stylu teledysk dopełnia całości.

 

NUMER 17

Metryczka:
Nazwa: F(x)
Ilość osób w zespole: 4 (Victoria, Amber, Luna, Krystal)
Roczniki członkiń zespołu: ’87-’94
Rok założenia: 2009

Zespół F(x) jest o tyle ciekawy, że tworzą go dwie Amerykanki, Chinka i Koreanka, więc mamy tu prawdziwy międzynarodowy mix. Drugą ciekawostką jest Amber, która prezentuje dość męski styl ubierania się i przez moich, nieobeznanych znajomych często mylona jest z mężczyzną. W tym roku F(x) wypuścił utwór 4 Walls, który jest ciekawą produkcją, utrzymaną w klubowym stylu, choć mówiąc szczerze bez zadatków na wielki hit. Słucha się jej jednak bardzo przyjemnie, a ciekawe sample i linia melodyczna, powodują że chętnie wracam do tej piosenki.

 

NUMER 16

Metryczka:
Nazwa: Fiestar
Ilość osób w zespole: 5 (Jei, Cao Lu, Linzy, Hyemi, Yezi)
Roczniki członkiń zespołu: ’87-’94
Rok założenia: 2012

Fiestar wydało tylko jedną piosenkę, w pierwszym kwartale tego roku – You’re pitiful, ale do tej pory mam w pamięci dość ciekawy teledysk. Dlaczego? Powiedzmy, że choreografia jest dość sugestywna, a obcisłe do granic stroje artystek, powodują, że trzeba nakrywać monitor kocem, gdy ktoś wchodzi do pokoju. Acha, no  i piosenka też jest całkiem spoko 😉 Żartuję, jest naprawdę niezła.

 

NUMER 15

Metryczka:
Nazwa: Lovelyz 
Ilość osób w zespole: 8 (Baby Soul, Jiae, Jisoo, Mijoo, Kei, Jin, Sujeong, Yein)
Roczniki członkiń zespołu: ’92-’98
Rok założenia: 2014

Grupa odbiorców Lovelyz to raczej nastolatkowie, więc trochę nie pasuję do ich targetu. Ale, że epatują ogromną porcją słodkości, to trudno oderwać wzrok od ich teledysków. Mimo, że piosenki takie jak HiAh-Choo i For You nie wybijają się niczym szczególnym, to ogólny czar tego zespołu sprawia, że całość ogląda i słucha się wyjątkowo dobrze. Szczególnie podobają mi się bardzo wysokie tony jednej z wokalistek. Ogólnie, gdy słucham Lovelyz mam w głowie, że te piosenki śpiewają  małe, różowe kotki. Tak przynajmniej brzmią ich utwory 😉 Z racji tego, że jest ich aż 8, to choreografię również ogląda się z zaciekawieniem.

 

NUMER 14

Metryczka:
Nazwa: D.Holic 
Ilość osób w zespole: 5 (Rena, Hami, Dan Bee, Duri, Hwa Jung)
Roczniki członkiń zespołu: ’91-’95
Rok założenia: 2014

D.Holic technicznie wyprodukował 2 teledyski w tym roku. Niestety o Murphy&Sally wolałbym szybko zapomnieć, bo jest wg mnie po prostu tragiczna. Powiedzmy, że nigdy jej nie było i skupmy się na wcześniejszym utworze Chewy. Wszystko mi się w nim podoba, warstwa muzyczna – tu dzieje się naprawdę dużo, mamy kilka zmian rytmu i stylistyki, trochę rapu trochę starożytnego egiptu (sic!). Choreografia – świetna, lekko sugestywna, ale wciąż zabawna. Wokal – nie najwyższych lotów, ale melodia wpada w ucho. Jednym słowem – bardzo mocny średniak. Dobra piosenka do puszczenia na imprezie.

 

NUMER 13

Metryczka:
Nazwa: Girls Generation 
Ilość osób w zespole: 8 (Taeyeon, Sunn, Tyiffany, Hyoyeon, Yuri, Sooyoung, Yoona, Seohyun)
Roczniki członkiń zespołu: ’89-’91
Rok założenia: 2007

Czy trzeba w ogóle przedstawiać ten zespół? Raczej nie. To wytwórnia hitów, ale dla mnie jakoś pozbawiona ducha. Rok 2015 obfitował w ich produkcje, ale ja załączam tylko dwie: Catch me if you can oraz You Think. Nie można im bowiem odmówić produkcji na naprawdę wysokim poziomie, dobrych głosów i świetnych choreografii.

 

NUMER 12

Metryczka:
Nazwa: Stellar  
Ilość osób w zespole: 4 (Gayoung, Minhee, Hyoeun, Junyool)
Roczniki członkiń zespołu: ’91-’94
Rok założenia: 2011

Stellar znany jest ze swoich bardzo seksownych choreografii i nie inaczej było w przypadku utworu Vibrato. Teledysk jest dość mocny, więc raczej nie jest to dobry wybór żeby pokazać go mamie z hasłem „Zobacz czego słucham”. Pomijając jednak mocno sugestywny teledysk, mamy bardzo dobrą piosenkę, z interesującą linią melodyczną, a przede wszystkim z dobrymi wokalami. Tak naprawdę piosenka broni się sama, ale zasada w kpopie jest taka, że im mniej znana wytwórnia tym więcej ciała trzeba pokazać w teledysku. A wytwórnia dziewczyn nie jest dużym graczem na koreańskim rynku.

 

NUMER 11

Metryczka:
Nazwa: Playback
Ilość osób w zespole: 4 (Yena, Hayoung, Soyun, Woolim)
Roczniki członkiń zespołu: ’92-’96
Rok założenia: 2015

Zespół Playback zadebiutował świetną moim zdaniem piosenką Playback, do której wciąż wracam. Podobają mi się szczególnie fajnie zsynchronizowanie wokale i linia melodyczna. Ich druga piosenka I wonder, ma również ciekawą rytmikę, choć jest już bardziej stonowana. Pokazuje jednak możliwości głównej wokalistki WooLim, której słucha się z wielką przyjemnością.

 

Już jutro miejsca 10-1.


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


2 Comments


 1.  
  Hayoungie
   
   
   
   
   

  Dziękuję za PLAYBACK na 11 miejscu! <333

Zostaw komentarz


(required)