The Room – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Dla każdego fana, ale również umiarkowanego fana rozwiązywania zagadek The Room jest pozycją obowiązkową. Połączenie łamigłówek logicznych, przestrzennych, przygodówki i hidden objects sprawdza się tu idealnie. Jedyną wadą jest długość gry - przygoda zajmie nam nie więcej niż 2 godziny. Będą to jednak jedne z ciekawszych chwil spędzonych przy iPadzie. Dochodzi do tego piękna grafika i odpowiednio nastrojowa oprawa dźwiękowa. Polecam każdemu.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
17 total ratings

 

Plusy


Tajemniczy nastrój; ciekawe zagadki; świetna grafika

Minusy


Za krótka


1
Posted 1 kwietnia 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


The Room wciągnął mnie w swój niesamowity klimat od pierwszej chwili. Mimo, że jestem umiarkowanym fanem gier logicznych, to ta produkcja zawładnęła moim wolnym czasem i nie pozwoliła odłożyć iPada, aż do samego końca. Który niestety przyszedł zbyt szybko, niż bym tego chciał.

The Room jest połączeniem łamigłówki logicznej, zagadek przestrzennych, przygodówki i i gry typu hidden object. Zaczynamy w tytułowym pokoju, gdzie pośrodku stoi dziwne urządzenie przypominające sejf. Krótki tutorial uświadamia nas, że tajemnicza skrzynia skrywa wiele zagadek. Po odblokowaniu kilku pierwszych mechanizmów i odnalezieniu paru ukrytych przedmiotów mamy wyobrażenie co będzie działo się dalej. A im dalej tym lepiej.

the room

Skrzynia kryje łącznie 4 mniejsze urządzenia. Aby się do nich dostać, musimy rozgryźć działanie mechanizmu tego skomplikowanego urządzenia. Zagadki są bardzo sprytnie wykombinowane. Niektóre opierają się na odpowiednim operowaniu perspektywą, inne na rozgryzieniu ciągów logicznych, jeszcze inne na zauważeniu ukrytych zapadni, szufladek i schowków. W trakcie naszej przygody będziemy znajdować różnego rodzaju klucze, zębatki i inne drobiazgi, które pomogą nam dostać się do głębszych poziomów mechanizmu. Pomoże nam w tym specjalne szkiełko, które pozwala nam widzieć ukryte wskazówki. Dodatkowo będziemy odnajdywać zapiski naszego przyjaciela, który zaprosił nas do poznania tajemnicy skrzyni. Wprowadza to element przygodowy, ponieważ dowiadujemy się z nich nie tylko wskazówek dotyczących mechanizmu, ale również poznajemy historię tajemniczego „zerowego elementu”, który… to pozwolę wam odkryć samodzielnie.

the room

Grę obsługujemy jednym palcem. Możemy w dowolny sposób obracać obiektami. Dodatkowo możemy zbliżać aktywne części mechanizmu, aby przyjrzeć się poszczególnym elementom z osobna. Do dyspozycji mamy schowek, do którego wrzucamy znalezione przedmioty. Częścią z nich możemy dodatkowo manipulować, np. żeby dopasować wygląd klucza do zamka. Jeżeli, któraś z zagadek sprawi nam trudność, możemy posiłkować się trzypoziomowym systemem podpowiedzi. Myślę, że jest to przydatne tylko osobom bardzo niecierpliwym. Zagadki są naprawdę logiczne i wystarczy posłużyć się własną siłą dedukcji. Satysfakcja z odkrywania coraz głębszych poziomów mechaniki działania szkatuły daje niesamowitą satysfakcję.

the room

Oprawa graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie. Modele są bardzo szczegółowe, realistyczne. Wszystko jest tu dopracowane. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje efekt rozmycia, który działa jak obiektyw z  małą głębią ostrości. Dźwięki i podkład muzyczny nadają tajemniczy, mroczny wręcz klimat tej niesamowitej produkcji.

the room

Dla każdego fana, ale również umiarkowanego fana rozwiązywania zagadek The Room jest pozycją obowiązkową. Połączenie łamigłówek logicznych, przestrzennych, przygodówki i hidden objects sprawdza się tu idealnie. Jedyną wadą jest długość gry – przygoda zajmie nam nie więcej niż 2 godziny. Będą to jednak jedne z ciekawszych chwil spędzonych przy iPadzie. Dochodzi do tego piękna grafika i odpowiednio nastrojowa oprawa dźwiękowa. Polecam każdemu.

The Room

The Room

by Fireproof Games

0.99 EUR


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


Jeden KomentarzZostaw komentarz


(required)