The Legend of Holy Archer – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: The Legend of Holy Archer jest warty wypróbowania, zwłaszcza że jest za darmo. Polecam grać jednak krótkimi sesjami, bo inaczej szybko się wam ta bardzo powtarzalna zabawa znudzi.
 
Ocena
 
 
 
 
 
2.5/5


User Rating
12 total ratings

 

Plusy


Na początku wciąga; Fajnie zaprojektowane mapy i bossowie; ciekawa mechanika; ładna grafika

Minusy


Szybko się niestety nudzi; Powtarzalne motywy muzyczne; Sterowanie czasami się gubi


0
Posted 8 maja 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


The Legend of Holy Archer to gra, w której wcielamy się w postać świętego łucznika, który wystrzeliwuje ze świętego łuku święte strzały. Dlaczego są one takie święte? Ponieważ można nimi sterować również w czasie lotu. A na końcu drogi znajdują się przebrzydłe, wielkie maszkary z innego wymiaru. Brzmi ciekawie? Zapraszam do recenzji.

the legend of holy archer

Gra opowiada nam bardzo szczątkową fabułę, którą można przeczytać z opisu w AppStore lub Google Play. Krótko mówiąc musimy odesłać z powrotem do piekła potwory, które nawiedziły spokojne dotychczas królestwo. Odwiedzimy w tym celu kilka lokacji, m.in. jaskinie, świątynie, lewitujące wyspy czy lasy. Gra podzielona jest na plansze, których jest kilkanaście. Większość z nich zaprojektowana jest tak, że między nami a demonem, mamy szereg przeszkadzajek lub wąskich korytarzy. Wszystko po to, aby utrudnić wystrzelonej przez nas magicznej strzale dotrzeć do potwora. Gra troszkę w założeniach przypomina Shadow of the Colossus, ponieważ walczymy tylko i wyłącznie z wielkimi bossami. Jeśli trafimy w korpus zadajemy średnie obrażenia, a jeśli w głowę – obrażenia krytyczne. Dodatkowo, gdy trafimy w żółtą kulę, zwykle krążącą wokół poczwary, możemy zadać cios specjalny. Mając do dyspozycji 30-40 strzał w zależności od modelu łuku, musimy wykończyć przeciwnika lub gdy wykorzystamy wszystkie, dokupić więcej za zdobyte złoto.

the legend of holy archer

Oprócz bossów na planszy porozmieszczane są skrzynie ze skarbami w trzech kolorach, odpowiadających wartości znalezionych tam przedmiotów. Zwykle jest to złoto, ale zdarza się odblokować nowy rodzaj łuku. Każdy kolejny demon ma więcej energii od poprzednika, dlatego kupowanie nowego sprzętu dla naszego łucznika jest kluczowe. Podczas gry musimy wybierać czy lepiej poświęcić strzały na odblokowanie dodatkowego złota, czy ładować je w ogromne cielsko kolosa.

Do sterowania trzeba się przyzwyczaić. Pierwsze tapnięcie w ekran powoduje wycelowanie łuku w wybranym kierunku, a następne zwalnia cięciwę. Od tej pory sterujemy w locie strzałą, ale nie jest to proste zadanie. Z jednej strony ukształtowanie terenu wymusza na nas dużą precyzję, sami bossowie mają swoje sztuczki aby je unieszkodliwiać, a na dodatek strzały mają określony czas lotu. Możemy go przedłużać odnajdując po drodze różne bonusy. Niestety czasami wirtualny analog nie rejestruje odpowiednio naszych ruchów palcem i rodzi frustracje. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często.

the legend of holy archer

The Legend of Holy Archer jest dobry na krótkie sesje – 1 boss na raz. Dlaczego? Bo grając ciągiem zdradza niestety swoje najgorsze mankamenty. Rozgrywka, mimo że z początku ciekawa i wciągająca potem staje się bardzo nudna. Design demonów zaczyna się powtarzać, plansze również, a naszym jedynym zadaniem jest sterowanie magicznymi strzałami. Nie ma szans, aby ta sama, powtarzalna czynność się kiedyś nie znudziła i tak jest w tym przypadku.

the legend of holy archer

SummerTimeStudio mimo, że nie jest wielkim developerem zapewniło całkiem ładną oprawę graficzną. Poszczególne lokacje wyglądają w porządku i są ciekawie zaprojektowane. Motyw muzyczny towarzyszący nam podczas zabawy jest tylko jeden i będzie nas z czasem bardzo irytował. Widać też niedoszlifowanie pewnych elementów grafiki i gameplayu, ale źle nie jest.

The Legend of Holy Archer jest warty wypróbowania, zwłaszcza że jest za darmo. Polecam grać jednak krótkimi sesjami, bo inaczej szybko się wam ta bardzo powtarzalna zabawa znudzi.

The Legend of Holy Archer

The Legend of Holy Archer

by SummerTimeStudio Co,.Ltd


Aplikacja uniwersalna
za darmo


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)