Table Top Racing – recenzja

 

 
W skrócie
 

Podsumowanie: Table Top Racing jest produkcją przyzwoitą, ale brakuje jej tego czegoś, co przyciąga na więcej niż kilka wieczorów. Nie będziemy do niej wracać jak do Mario Kart czy Sonic and SEGA All-Stars Racing. Brakuje błysku i może trochę bardziej oryginalnego pomysłu, ale wciąż można się przy niej nieźle bawić.
 
Ocena
 
 
 
 
 
3/5


User Rating
23 total ratings

 

Plusy


Ładnie wyglądające trasy; wyścigi z power-upami potrafią wciągnąć

Minusy


Dużo nudnego ścigania się z czasem; nie wciąga na dłużej


0
Posted 17 marca 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Table Top Racing chce być połączeniem Micro Machines i Mario Kart. Brakuje jej niestety tak zwanego „pałera”, żeby wciągnąć gracza podobnie jak wspomniane tytuły. Jest jednak przyzwoitą produkcją, która wielu z was zachęci do spędzenia z nią kilku godzin.

Gra oferuje nam kilkadziesiąt wyścigów pogrupowanych w 4 puchary, kilkanaście wyścigów specjalnych, szybki wyścig oraz tryb multiplayer zarówno online jak i lokalny.

table top racing

Będziemy ścigać się malutkimi samochodami na ośmiu trasach, utrzymanych w różnych klimatach. Jedna z nich to stół z typowym amerykańskim grillem, inna osadzona jest w pokoju dziecięcym, a jeszcze inna na stole majsterkowicza lub w chińskiej restauracji.

Do wyboru mamy na początku tylko 3 samochody, ale wygrywając puchary odblokujemy ich więcej. Dodatkowo możemy kupić specjalne modele za pieniądze gromadzone w czasie naszych zmagań. Autka można również lekko dostosować pod względem wyglądu, poprzez zmianę kół i kolorystyki pojazdu (z puli predefiniowanych wzorów).

table top racing

Każdy samochód ma swoją charakterystykę. Niektóre z nich mają lepsze maksymalne przyspieszenie, inne lepiej trzymają się podłoża, itd. Każdą z tych właściwości możemy ulepszać, biorąc udział w wyścigach i osiągając dobre wyniki. Rozwój samochodów jest jednak liniowy, co oznacza że gra narzuca nam w jakim kierunku jego statystyki zostaną poprawione.

Table Top Racing oferuje nam kilka rodzai zawodów. Mamy tu kilka odmian ścigania się z czasem, ale najciekawszą formą zabawy są wyścigi z innymi przeciwnikami. Na trasie znajduje się maksymalnie 6 samochodów, które mają bardzo zbliżone osiągi do naszego auta. Są dwa rodzaje wyścigów: z power-up’ami i bez nich. Oczywiście najfajniej jeździ się mogąc trafić przeciwnika rakietą. Niestety ten tryb występuje dość rzadko w pucharach. Połowę czasu gry spędzamy na nudnych wyścigach z zegarem.

table top racing

Podczas zawodów, gdzie możemy znajdować skrzynie ze znajdźkami, na trasie robi się gorąco. Do wyboru oprócz wspomnianych rakiet samonaprowadzających się, mamy również bomby, pociski EMP, przyspieszenie i inne. Możemy mieć jeden rodzaj power-upa na raz.

Wyścigi są dość chaotyczne. Wszystkie samochody jadą blisko siebie i wystarczy jeden błąd, aby z pierwszego miejsca zlecieć na ostatnie. Samochody obijają się o siebie, spychając na pobocze. Możemy wylądować więc na kanapce postawionej na stole lub co gorsze z niego zlecieć. Ponadto nasze samochody nie trzymają się mocno podłoża i silne skręty powodują przewrócenie się auta na blat.

table top racing

Możemy sterować samochodzikiem przez wychylanie sprzętu na boki lub korzystając z umieszczonych po bokach ekranu przycisków. Trzeci guzik odpowiada za użycie znajdźki. Możemy również zmienić kamerę na jedną z 3 dostępnych widoków. Domyślnie umieszczona jest za nami, jednak możemy sobie ją ustawić tak, aby bardziej przypominała Micro Machines (widzimy wtedy akcję z góry).

Trasy są króciutkie, więc jedno okrążenie zajmie nam najwyżej kilkanaście sekund. Niestety przebieg wyścigu jest trudny do przewidzenia. Bardzo dużo zależy tu od szczęścia i od używania power-upów przez naszych przeciwników. Ten sam wyścig możemy łatwo wygrać lub przegrać i często nie będzie to zależeć od naszych umiejętności. Dlatego trzeba się nastawić na powtarzanie tras, żeby zdobywać odpowiednio wysokie lokaty.

table top racing

Na uwagę zasługuje bardzo ładna grafika, choć nie tak ładna jak na screenach w AppStore. Nie jest to Real Racing, ale trasy są klimatyczne i ładnie odbijają się w karoseriach samochodów. Trochę jednak zawodzi wygląd i animacja działania znajdziek. Nie są zbyt spektakularne i nie powodują, że na ekranie pojawia się efekt „wow”. Gra na iPadzie 3 chodzi bez żadnej przycinki.

W tle przygrywa nam muzyka, ale jakoś specjalnie nie jest zapamiętywalna. Dźwięk stoi na przyzwoitym poziomie.

Chciałem przetestować tryb multiplayer (online), ale moje 20 minut oczekiwania niestety nie zaowocowały połączeniem z kimkolwiek przez Game Center.

table top racing

Table Top Racing jest produkcją przyzwoitą, ale brakuje jej tego czegoś, co przyciąga na więcej niż kilka wieczorów. Nie będziemy do niej wracać jak do Mario Kart czy Sonic and SEGA All-Stars Racing. Brakuje błysku i może trochę bardziej oryginalnego pomysłu, ale wciąż można się przy niej nieźle bawić.

 

Table Top Racing

Table Top Racing

by Playrise Edge Ltd.


Aplikacja uniwersalna
za darmo

 


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)