Stay Alight! – recenzja.

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Stay Alight! to produkcja warta zakosztowania. Cudowna grafika, klimatyczna muzyka, oryginalne podejście i fantastyczne wykonanie to atuty tego tytułu. Pochłonęła mnie na długie godziny i od tamtego czasu podróż metrem czy autobusem do pracy staje się walką o światło i o zbawienie kolejnej mapy. Jeśli lubisz taki gatunek gier to zachęcam cię do pobrania.
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
35 total ratings

 

Plusy


Animacja; muzyka; poziomy; bonusy; ilość poziomów.

Minusy


Złodziej czasu


2
Posted 23 maja 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Stay Alight! to produkcja niesamowicie miodna. Klimatyczna muzyka, doskonałe animacje oraz stary pomysł nie czyni z tej gry przysłowiowego odgrzewanego kotleta, a jest to twór szyty na miarę hitu. Można by rzec, że jest to kolejny innowacyjny pomysł na podejście do gier typu Angry Birds.

stay alight

Do naszej dyspozycji mamy bowiem kilka kulek światła, za pomocą których musimy wyeliminować ukrywające się na danej mapie „śmieci”. Gra w ogromnej mierze stawia na naszą kreatywność i myślenie. Wrogowie nie tylko są z planszy na planszę coraz lepiej zakamuflowani, ale także co jakiś czas się poruszają. Warto tu także wspomnieć o ciekawych bonusach naszych światełek. Raz na jakiś czas otrzymujemy specjalne możliwości, które sprawiają, że eliminacja stanie się prostsza, a my w szybszym tempie ukończymy dany poziom. Rozwarstwienie światła czy zwiększona prędkość albo celownik optyczny to błogosławieństwa dla przyszłości tej gry. Warto także dodać, że plansze są zbudowane niesamowicie zmyślnie. Masa przeszkód i barykad, które nie jeden raz doprowadzą nas do frustracji. Gra jest wymagająca i to sprawia, że szybko nie zniknie ona z pamięci naszego telefonu.

stay alight

Sama gra nie miała masowej i zaawansowanej kampanii reklamowej i w sieci nie toczy się burza  jaki sukces odniosła ta produkcja. Twórcy najwidoczniej doszli do wniosku, że jeśli gra jest sama w sobie dobra to nie potrzebuje zmasowanej akcji promocyjnej. Rynek gier mobilnych już nie jeden raz pokazał, że gry niszowe i mało reklamowane także są w stanie odnieść ogromny sukces.

stay alight

Stay Alight! to produkcja warta zakosztowania. Cudowna grafika, klimatyczna muzyka, oryginalne podejście i fantastyczne wykonanie to atuty tego tytułu. Pochłonęła mnie na długie godziny i od tamtego czasu podróż metrem czy autobusem do pracy staje się walką o światło i o zbawienie kolejnej mapy. Jeśli lubisz taki gatunek gier to zachęcam cię do pobrania.

Stay Alight! - Arcade Game with Action and Puzzle elements

Stay Alight! – Arcade Game with Action and Puzzle elements

by Wyse Games LTD

za darmo

Stay Alight HD - Arcade Game with Action and Puzzle elements

Stay Alight HD – Arcade Game with Action and Puzzle elements

by Wyse Games LTD

za darmo

Stay Alight®
Developer: WYSE GAMES LTD
Price: Free*


ksk

 
Nadworny hippis, amator fotografii, pasjonat poezji i maniak technologii. Wielbiciel gier niezależnych.


2 Comments


 1.  
  Łukasz

  Link do wersji iPhonowej :/ myślałem iż to uniwersal bo recenzja dot. iPadowej wersji i z rozpędu kupiłem złą wersję.
  •  
   rsx

   Faktycznie był tylko do iPhonowej wersji – ksk właśnie na iPhonie testuje gry. Dodałem drugi link do wersji HD. Dzięki za czujność.

Zostaw komentarz


(required)