Scribblenauts Remix – recenzja

 

 
W skrócie
 

Podsumowanie: Scribblenauts Remix dla niedzielnego gracza jest pozycją godną uwagi. Nietypowa mechanika pozwala na kreatywne spędzenie kilku wieczornych godzin. Jeśli będziemy mieli trudności, z którymś poziomem, zawsze można oddać iSprzęt w ręce żony czy dziecka. Ja jestem pod wrażeniem rozbudowanego słownika gry i świetnej grafiki. W końcu można spełnić chociaż część marzeń o posiadaniu Zaczarowanego Ołówka. Jeden warunek, to podstawowa znajomość angielskiego.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
3 total ratings

 

Plusy


Niesamowicie rozbudowany słownik gry; sposób na przyjemne spędzenie czasu i ruszenie głową, świetna grafika

Minusy


Proste zagadki czyni grę dość krótką


Podsumowanie

Scribblenauts Remix dla niedzielnego gracza jest pozycją godną uwagi. Nietypowa mechanika pozwala na kreatywne spędzenie kilku wieczornych godzin. Jeśli będziemy mieli trudności, z którymś poziomem, zawsze można oddać iSprzęt w ręce żony czy dziecka. Ja jestem pod wrażeniem rozbudowanego słownika gry i świetnej grafiki. W końcu można spełnić chociaż część marzeń o posiadaniu Zaczarowanego Ołówka. Jeden warunek, to podstawowa znajomość angielskiego.

0
Posted 17 listopada 2012 by

 
Pełny artykuł
 
 


Scribblenauts Remix to połączenie wybranych poziomów z części pierwszej i drugiej gier wydanych na Nintendo DS. Pamiętam, że gdy pierwszy raz zobaczyłem zapowiedź tej produkcji na przenośny sprzęt wielkiego N, od razu chciałem sprawdzić czy rzeczywiście jest tak fajna jak na filmach. Dopiero po 3 latach udało mi się to na nowym iPadzie. I muszę przyznać, że nie jestem zawiedziony.

Scribblenauts Remix składa się, w podstawowej wersji, z pięciu światów, po 10 lokacji. Na każdej z nich główny bohater Maxwell ma za zadanie zdobyć gwiazdkę. Żeby to zrobić będzie musiał wykonać narzucone przez grę zadanie. A te są bardzo różne. Czasami trzeba komuś pomóc rozwiązać problem, albo dopasować przedmiot do postaci. Czasami wręcz odwrotnie, należy rozgonić tłum, albo pozbyć się niewygodnych gości. Maxwell ma jednak do dyspozycji potężną broń – siłę słów. Jak w rodzimym Zaczarowanym Ołówku wystarczy, że wpiszemy nazwę rzeczy i ona natychmiast pojawia się na ekranie. To jeszcze nic. W Scribblenauts Remix możemy posiłkować się przymiotnikami i to sprawia największą frajdę. Gra rzuca nam wyzwanie i nagradza osiągnięciem w Game Center, za wpisanie rzeczownika z ośmioma unikalnymi przymiotnikami. Frazy typu „bardzo duży różowy słoń” czy „mała tęczowa zła wiewiórka” mają swoje odzwierciedlenie w tym co pojawia się w świecie gry. Niestety jest to zabawa tylko po angielsku. Z drugiej strony jest okazja do przypomnienia lub poznania paru słówek. Pamiętacie, że wóz strażacki to fire engine? Ja nie pamiętałem.

Niektóre przedmioty służą do łączenia się z innymi. Będziemy więc czasem korzystać z łańcuchów, lassa, lin, itp. I tu kolejne osiągnięcie za połączenie ze sobą 8 przedmiotów. Niekiedy trzeba będzie uzbroić Maxwella lub inne postaci w różnego rodzaju broń białą, pistolety, karabiny, bomby, granaty, miotacze ognia itp. itd. Rzeczy takie jak samochody, samoloty, śmigłowce będą nam służyć do poruszania. Chyba, że jesteśmy zwolennikami bardziej nietypowych wynalazków w stylu skrzydeł, jetpacka czy pegaza. Z kolei zwierzęta będzie można dosiąść lub posłużyć się nimi, aby pozbyły się natrętów.

Możliwości w tej grze jest całe mnóstwo. Niestety mimo świetnego silnika gry, wspaniałego pomysłu, twórcy nie uniknęli błędów. Pięć światów można przejść naprawdę bardzo bardzo szybko. Poziom zagadek do rozwiązania, nawet dla osoby nie posługującej się biegle angielskim jest banalnie prosty. Często przejście jednej lokacji nie trwa dłużej niż kilka sekund. Można skusić się  na wykupienie za 0.99$ tzw. World Pass, dzięki czemu można uzyskać kolejne 4 światy i następne, gdy powstaną. Ja się skusiłem i nie żałuję,chociaż nie przedłużają one rozgrywki o tyle czasu, ile bym chciał. Gdyby twórcy rzeczywiście w samej grze wymagali od gracza mocnego kombinowania, było by dużo więcej zabawy. Obecnie jednak gra prezentuje dość niski poziom trudności i rzadko zdarza się, żeby trzeba się było naprawdę zastanowić nad zadaniami. Choć zdarzają się i takie, które na dłużej przykuwają do ekranu.

Mimo,  że w grze mamy do dyspozycji również tryb Sandbox, gdzie możemy eksperymentować z rzeczownikami i przymiotnikami, to po przejściu całości nie ma się ochoty na powtórzenie zabawy. Po wykonaniu wszystkich zadań i rozwiązaniu wszystkich zagadek, jedyną rzeczą którą pozostaje zrobić, to czekać na nowe poziomy przygotowane przez twórców.

Gra wygląda według mnie wspaniale. Zabawny, rysunkowy styl od razu przypadł mi do gustu. Jestem pod wrażeniem twórców, że udało im się wygenerować tyle różnych projektów graficznych dla rzeczowników. W tle przygrywa wesoła muzyczka, a całość uzupełniają oszczędne, ale pasujące efekty dźwiękowe.

Scribblenauts Remix dla niedzielnego gracza jest pozycją godną uwagi. Nietypowa mechanika pozwala na kreatywne spędzenie kilku wieczornych godzin. Jeśli będziemy mieli trudności, z którymś poziomem, zawsze można oddać iSprzęt w ręce żony czy dziecka. Ja jestem pod wrażeniem rozbudowanego słownika gry i świetnej grafiki. W końcu można spełnić chociaż część marzeń o posiadaniu Zaczarowanego Ołówka. Jeden warunek, to podstawowa znajomość angielskiego.

Scribblenauts Remix

Scribblenauts Remix

by Warner Bros.


Aplikacja uniwersalna
0.99 EUR


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)