Pixel Kingdom – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Pixel Kingdom to z pewnością tytuł nie wnoszący do tego gatunku niczego nowego. Nie ma tu ani powiewu świeżości ani szczypty innowacji, których My jako gracze powinniśmy zawsze wiernie oczekiwać od twórców. Jest natomiast mnóstwo zabawy i bezkresnej frajdy. Toczące się kolejne rundy bitew i nacierające oddziały wrogich jednostek to zabawa na długie godziny. Monotonia długiej gry jest nam spłacana przez bogaty wachlarz urozmaiceń jednostek. Wiele nowych atrybutów czy usprawnień wpływa na większe zaciekawienie rozgrywką i wciąga nas do niej na dłużej
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
8 total ratings

 

Plusy


Zróżnicowanie otoczenia oraz wrogich jednostek; duża ilość atrybutów, bohaterów i dodatków; mnóstwo poziomów; różne tryby rozgrywki.

Minusy


Często wyłączająca się rozgrywka; wkraczająca monotonia; liniowość.


0
Posted 22 kwietnia 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Pixel Kingdom to gra fantasy, która sprawdza nasze zdolności przywódcze na różnych arenach i polach bitewnych. Grafika retro oraz nieskończoność zabawy sprawia, że świecący ekran porwie nas na nie jedną noc do tego bajkowego świata.
pixel kingdom

Ekran gry podzielony jest na trzy poziome platformy. Naszym zadaniem jest tak dostarczać jednostki na pole bitwy, aby skutecznie i strategicznie odeprzeć zastępy mrocznych kreatur. Wraz z kolejnymi poziomami zmienia się tło walk, a wraz z nim zróżnicowanie potworów. Zaczynając od lasów, bagien i pustyń i kończąc na lochach. W grę wchodzi także nasz zmysł kupca. Nasuwa się pierwotne pytanie, jak wyruszyć w dobrą bitwę bez odpowiednich środków? Otóż twórcy przygotowali dla graczy także obszerny bufet z ekwipunkiem i nowymi bohaterami. Wszystko to do zdobycia za zdobywaną walutę w grze oraz za diamenty, które można dokupić za prawdziwe pieniądze.

pixel kingdom

Gra wrzuca nas w wir ogromnej ilości poziomów i kolejnych starć. Będziemy dumni po wygranej walce oraz bardziej silni i przebiegli po porażce. Potyczki z rundy na rundę stają się bardziej wymagające i sprawiają, że mimo początkowej frustracji po pewnym czasie na horyzoncie ukazuje się jaśniejący promień upragnionego zwycięstwa.

Dodatkową atrakcją zapewne dla części z nas jest grafika w stylu retro. Dla niektórych  jest to duży plus, bo takie połączenie wytwarza w zmysłach podróż w czasie do lat naszej młodości, gdzie taka grafika królowała. Dla innych natomiast połączenie tej grafiki i takiego gatunku będzie pomysłem nietrafionym. Ciężko na rynku gier mobilnych każdego zadowolić. Autorzy musieli obrać sobie jakiś scenariusz. Wybrali jedną z opcji, z której ja osobiście jestem zadowolony.
pixel kingdom

Pixel Kingdom to z pewnością tytuł nie wnoszący do tego gatunku niczego nowego. Nie ma tu ani powiewu świeżości, ani szczypty innowacji, których My jako gracze powinniśmy zawsze wiernie oczekiwać od twórców. Jest natomiast mnóstwo zabawy i bezkresnej frajdy. Toczące się kolejne rundy bitew i nacierające oddziały wrogich jednostek, to zabawa na długie godziny. Monotonia długiej gry jest nam osładzana przez bogaty wachlarz urozmaiceń jednostek. Wiele nowych atrybutów czy usprawnień wpływa na większe zaciekawienie rozgrywką i wciąga nas do niej na dłużej.

Gra dostępna jest na telefony z oprogramowaniem iOS, Android oraz Windows.

by

Pixel Kingdom
Developer: SmashGames
Price: Free*


ksk

 
Nadworny hippis, amator fotografii, pasjonat poezji i maniak technologii. Wielbiciel gier niezależnych.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)