Pivvot – recenzja

 

 
W skrócie
 

Podsumowanie: Pivvot to niesztampowa gra muzyczna, unikalna pod względem wizualnym. Rozgrywka jest prosta, ale bardzo wciągająca, a poziom trudności, mimo że wysoki, zachęca do bicia dalszych rekordów. Gra jest naprawdę dobra, polecam wszystkim wypróbowanie jej samemu.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
132 total ratings

 

Plusy


Idealne połączenie ciekawej stylistyki i rozgrywki, dobry soundtrack, świetna grafika, płynna animacja

Minusy


Drobne błędy techniczne, zbyt mało utworów, dla niektórych poziom trudności będzie zbyt wysoki


1
Posted 6 stycznia 2014 by

 
Pełny artykuł
 
 


Czasem można pobrać z AppStore grę, co do której nie ma się żadnych oczekiwań. Bo jest akurat w promocji, albo jest widoczna wśród polecanych. Ściąga się, instaluje i… bum! Przenosi się do innego świata. W przypadku gry Pivvot jest to świat pełen elektronicznej muzyki, żywych kolorów i wyrazistych kształtów. Nie mogłem oderwać się od tego mikrokosmosu na ekranie mojego tabletu.

Pivvot jest dziełem tylko jednej osoby i jak sam autor pisze w creditsach, okupiony ciężką pracą i ciągłym poprawianiem błędów. Efekt jednak opłacił się z nawiązką. Dostajemy do rąk jedną z lepszych gier muzycznych na urządzenia mobilne, a przy tym unikalne doświadczenie wizualne.

Na początku wchodzimy w tryb podróży. Wita nas bardzo przyjemny, uzależniający wręcz elektroniczny kawałek. To według jego bitów będziemy sterować zawieszoną w przestrzeni kropką. Dotykamy prawej lub lewej części ekranu, aby poruszać kołem po krótkiej orbicie, która z kolei osadzona jest na spiralnej ścieżce. Brzmi jak wzór matematyczny? Pivvot ma z matematyką tyle samo wspólnego, co z muzyką, a więc naprawdę sporo. W rytm muzyki na drodze naszej kropki pojawiają się przeróżne kształty, zwykle różnorodne zlepki figur geometrycznych.

Podróż wcale nie jest taka prosta. Potrzeba tu wiele skupienia i szybkich reakcji z naszej strony. Prędkość rozgrywki nie pozwala na chwilę nieuwagi. Dodatkowo coraz to nowe kombinacje figur wymagają od nas poprawnych sekwencji wykonywanych ruchów w krótkim czasie. W trybie podróży, gra stopniowo wprowadza nas w coraz bardziej zagmatwane sekwencje i pozwala nam się ich uczyć. Natomiast tryb endless rzuca nas na głęboką wodę i poddaje surowej ocenie.

To wszystko jednak nic przy kolejnych formach rozgrywki. Jeśli nerwy i silna wola pozwolą nam na granie dalej, możemy sprawdzić się w trybie eksperckim, losowym i szaleńczym. Wierzcie mi, że przetrwanie kilkunastu sekund we wspomnianych formach zabawy będzie okupione potem i łzami, ale satysfakcja z poprawnie wykonanych ruchów jest ogromna.

Pivvot wygląda i brzmi świetnie. Kolorystyka i minimalizm w designie oraz szereg ciekawych form nadaje grze specyficzny, unikalny charakter. Warstwa graficzna jest ściśle powiązana z dźwiękową, która pozwala sobie na wiele, jeśli chodził o modyfikację motywów muzycznych. Łamie je, rozciąga  i odwraca dźwięki. Wszystko ze sobą jest tu idealnie spasowane.

Grze można jedynie zarzucić małą ilość ścieżek dźwiękowych. Ideałem było by, gdyby ścieżka generowała się na podstawie własnych mp3-ek, ale tak nie jest. Można nagrać swoją przygodę za pomocą usługi everplay, ale niestety włączenie dodatkowej opcji zgrywania naszych reakcji z kamerki powoduje zwieszenie się aplikacji (przynajmniej u mnie, na iPadzie 3), więc lepiej z tego nie korzystać. Poza tym nie mam uwag. Uprzedzam was, że gra w późniejszych etapach jest naprawdę trudna.

 

Pivvot to niesztampowa gra muzyczna, unikalna pod względem wizualnym. Rozgrywka jest prosta, ale bardzo wciągająca, a poziom trudności, mimo że wysoki, zachęca do bicia dalszych rekordów. Gra jest naprawdę dobra, polecam wszystkim wypróbowanie jej samemu.

 

Pivvot

Pivvot

by Fixpoint Productions Ltd.


Aplikacja uniwersalna
2.99 EUR

Pivvot
Price: 14,74 PLN*

 

Jeśli interesuje was muzyka elektroniczna i szukacie narzędzia, którym możecie taką muzyką się bawić, polecam dwie aplikacje: Loop Twister i Figure.

Obie pozwalają stworzyć własne podkłady muzyczne, a potem dowolnie wykręcać je nakładając wiele dostępnych efektów. Dla każdego DJa narzędzia jak znalazł.

Loop Twister – iOS / Figure – iOS

 

Znacie jakieś inne, godne polecenia gry muzyczne? A może chcielibyście, aby zrecenzować konkretną grę? Piszcie w komentarzach.

 


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


Jeden Komentarz


 1.  
   
   
   
   
   

  Gra mega trudna ale bardzo wciąga dlatego daje 5/5.

Zostaw komentarz


(required)