Neon Shadow – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Neon Shadow ma nudny level design, pięć rodzajów przeciwników na krzyż i fabułę pisaną przez 3 latka na kolanie. Nie zmienia to faktu, że bawiłem się tu dobrze, dzięki dobremu, dotykowemu sterowaniu i wciągającym, staroszkolnym trybie multiplayer. Jeśli lubiliście Quake'a, ta gra powinna wam się spodobać.
 
Ocena
 
 
 
 
 
3/5


User Rating
15 total ratings

 

Plusy


Strzela się tu naprawdę dobrze; efektowne wybuchy; W krótkich posiedzeniach dobry odmóżdżacz

Minusy


Nudny level design; tylko kilka rodzai przeciwników; nie da się w to grać ciągiem ze względu na dużą monotonię


0
Posted 8 lutego 2014 by

 
Pełny artykuł
 
 


Neon Shadow to cyberpunkowy FPS, który może nie jest wybitny ani pod względem rozgrywki, ani pod względem fabuły, ani pod właściwie żadnym innym względem, co nie zmienia faktu, że gra się w niego całkiem przyjemnie 🙂

neon shadow

Fabuła tej produkcji godna jest pominięcia. Wcielamy się w kosmicznego najemnika do zadań specjalnych, który zostaje wysłany do walki z wrogą sztuczną inteligencją, na jedną z planet. SI planuje przejęcie władzy nad wszechświatem za pomocą poddanych mu różnej maści robotów. Lądujemy więc w bazie, gdzie są produkowane te ustrojstwa, a naszym zadaniem będzie zniszczenie wszystkiego co się rusza. I tyle. Prawda, że odkrywcze?

neon shadow

Gameplay podzielony jest na szereg poziomów, które niczym w Quake’u kończą się podsumowaniem ilu wrogów zabiliśmy, ile sekretów odkryliśmy, itp. Można powiedzieć, że sama rozgrywka też bardzo przypomina staroszkolne FPSy. Schemat zawsze jest ten sam. Trzeba przedrzeć się przez hordy przeciwników, żeby strzelić w kostkę, która otwiera nam przejście do kolejnego etapu, co oznacza zwykle powrót przez te same korytarze z nowymi zastępami przeciwników do zabicia. Dodatkowo zawsze kieruje nas strzałka, żebyśmy przypadkiem nie zgubili drogi.

neon shadow

Praktycznie każdy poziom wygląda identycznie. Te same tekstury, ciąg podobnych korytarzy, nic się tu nie zmienia, aż do samego końca, który ujrzymy po około 8 godzinach gry. Monotonii nie ratuje też ilość rodzai przeciwników, których można policzyć na palcach jednej ręki (dosłownie). Zmienia się tylko ich ilość na ekranie. Nie grzeszą też sztuczną inteligencją, która ogranicza się do parcia na naszego bohatera. Do dyspozycji mamy 4 pukawki: podstawowy shotgun z niekończącą się ilością naboi, karabin plazmowy, granatnik i coś co przypomina BFG (fani Quake’a wiedzą o co kaman), tylko o zmniejszonej sile rażenia.

neon shadow

Co jest więc takiego w tej nudnej i powtarzalnej do bólu grze, co przyciąga do ekranu? Chyba najlepszy i najbardziej responsywny system sterowania, który daje frajdę. Sterowanie za pomocą dotyku nie sprawia tu problemów, nie jest frustrujące. Może dzięki temu, że dobrze spisuje się nienachalny autoaiming. Strzelanie jest tu po prostu fajne. Wrogie roboty rozsypują się w drobny mak po otrzymaniu obrażeń, towarzyszą temu efektowne eksplozje, które zakrzywiają pole widzenia. Gra w krótkich sesjach świetnie sprawdza się w roli odmóżdżacza.

neon shadow

Na uwagę zasługuje tryb multiplayer, który również jest prosty do bólu i przez to chyba tak satysfakcjonujący. Znalezienie 3 przeciwników do walki nie trwa zbyt długo i pozwala na rozegranie Deathmatchu. Nie ma żadnych innych trybów – jeśli masz parę minut, jest to lepszy sposób na rozbudzenie, niż wypicie energetyku. Jako ciekawostkę autorzy gry stworzyli tryb, w którym na jednym, podzielonym ekranie tabletu mogą grać dwie osoby na raz. Dziwnie to wygląda, bo oboje musicie trzymać tablet w dwóch rękach. Jeśli będziecie próbować tak grać, proponuję zrobić pamiątkowe zdjęcie dla potomnych.

neon shadow

Neon Shadow ma nudny level design, pięć rodzajów przeciwników na krzyż i fabułę pisaną przez 3 latka na kolanie. Nie zmienia to faktu, że bawiłem się tu dobrze, dzięki dobremu, dotykowemu sterowaniu i wciągającym, staroszkolnym trybie multiplayer. Jeśli lubiliście Quake’a, ta gra powinna wam się spodobać.

Neon Shadow

Neon Shadow

by Crescent Moon Games


Aplikacja uniwersalna
2.99 EUR

Neon Shadow
Price: Free


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)