Monster Life – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Monster Life nie wnosi nic nowego do gatunku społecznościówek. Nic, poza bardzo ciekawym, zabawnym stylem graficznym i nawiązaniem do pokemonów. Polecam spędzić z potworkami trochę czasu. Uprzedzam jednak, że tylko niektórzy zatrzymają się w ich świecie na dłużej.
 
Ocena
 
 
 
 
 
3.5/5


User Rating
103 total ratings

 

Plusy


Fantastyczny design stworków

Minusy


Nie wnosi nic nowego do gatunku społecznościówek


0
Posted 28 stycznia 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Zdaje się  ze darmowe, społecznościowe gry przypominające FarmVille, to temat na nieskończoną ilość tytułów. Tego typu gry pojawiają się jak grzyby po deszczu. Zmienia się tylko tematyka, zasady są lekko zmodyfikowane, ale wciąż łatwo rozpoznać schematy. Jak w tym wszystkim znajduje się produkcja od Gameloftu – Monster Life? Jest sztandarowym przykładem tego nurtu. Ale bardzo słodkim przykładem. Fuj.

monster life

Gra łączy motywy z Viva PinataPokemonów  Mamy do dyspozycji skrawek ziemi, na której przyjdzie nam hodować stworki, przypominające znane zwierzęta. Podobnie jednak jak w Pokemonach, będziemy je ulepszać, aby później wykorzystać w walce z innymi potworkami.

Grę zaczynamy od samouczka. Dzięki niemu dowiadujemy się, jak wyhodować stworka. Na początku dostajemy jajo, które musimy dotknąć, aby wykluł się młody zwierz. Następnie musimy dostarczyć mu jedzenie i zapewnić zabawę, żeby przekształcił się w dorosłą formę  Kolejnym krokiem jest kupienie w sklepiku lokacji, w której będzie się czuł najlepiej. Tam w dalszym ciągu, będziemy musieli go ulepszać, poprzez dodatkowe treningi. Wszystko po to, żeby był dobrze przygotowany do walki.

monster life

Monster Life oferuje nam serie wyzwań, w których będziemy musieli pokonać innych hodowców poke stworko-zwierzaków. W potyczkach mogą uczestniczyć maksymalnie trzy potworki. Każdy z nich jest przyporządkowany do jednego z czterech żywiołów:  wody, ognia, powietrza i ziemi. Zasady są bardzo proste. Stawiamy na przeciwko siebie wybrane zwierzaki i czekamy na wynik spotkania. Trzeba tylko pamiętać, aby odpowiednio dobierać żywioły i od czasu do czasu tapnąć na atak specjalny. Nic trudnego.

W grze występują trzy waluty: pieniądze  serduszka i kryształki  Najcenniejsze są te ostatnie, ponieważ możemy za nie kupić rzadkie stworki lub sprawić, że odżyją podczas walki, gdy skończy im się zdrowie.

monster life

Po każdej walce musimy odczekać pewien czas (w moim przypadku jest to już kilka godzin), żeby móc uczestniczyć w kolejnej. Jeśli chcemy ten proces przyspieszyć, będziemy musieli płacić.

Teoretycznie gra ma również rozbudowane funkcjonalności społecznościowe. Możemy odwiedzać inne hodowle, wymieniać się przedmiotami i pomagać w obrządzeniu gospodarstwa. Ale… nie mogłem zmusić gry do połączenia się z losowa farmą. Za każdym razem gra nie nawiązywała połączenia. Na nic zdało się założenie gameloftowego konta.

monster life

Niektórych pewnie dziwi, po co właściwie zainstalowałem Monster Life na iPadzie. No cóż…bardzo spodobała mi się szata graficzna. A poza tym lubię pokemony 🙂 Spędzałem kiedyś wiele czasu przed Gameboyem, próbując zdobyć je wszystkie. Monster Life nie oferuje tylu wrażeń, ale design potworków jest bardzo ciekawy. Cała gra wygląda jak wycięta z kartonu. Stworki awansując na wyższy poziom, zmieniają swój wygląd, mają coraz więcej drobnych szczegółów i wyglądają coraz lepiej. Animacje potworków są zabawne i po prostu nie da się ich nie polubić 🙂

monster life

Monster Life nie wnosi nic nowego do gatunku społecznościówek. Nic, poza bardzo ciekawym, zabawnym stylem graficznym i nawiązaniem do pokemonów. Polecam spędzić z potworkami trochę czasu. Uprzedzam jednak, że tylko niektórzy zatrzymają się w ich świecie na dłużej.

by

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)