Mikey Shorts & Mikey Hooks – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Mikey Short i Mikey Hooks to dwie niesamowicie wciągające produkcje, które najlepiej smakują, gdy rywalizujemy ze znajomymi.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
8 total ratings

 

Plusy


Świetne, dostosowane pod ekrany dotykowe sterowanie; Wymaga maksimum skupienia, aby bić nowe rekordy

Minusy


Dość brzydka grafika, oprawa dźwiękowa jest taka sobie


0
Posted 28 stycznia 2014 by

 
Pełny artykuł
 
 


Warto wspomnieć o każdej dobrej  platformówce, w którą gra się naprawdę wygodnie na dotykowcu. Niewątpliwe do tej grupy należą Mikey Shorts i jej sequel Mikey Hooks.

Na ekranach dotykowych wcale nie tak łatwo znaleźć naprawdę dobrą platformówkę. Wiadomo, że gry pokroju Super Mario czy Sonic najlepiej gra się z wykorzystaniem fizycznych kontrolerów, gdzie można precyzyjnie sterować ruchem bohatera. Wirtualne przyciski nie sprawdzają się w tym przypadku zbyt dobrze.

mikey shorts

Mikey Shorts i Mikey Hooks mają dwa tryby: fabularny i wyzwania. Pierwszy z nich nie trwa zbyt długo i tak naprawdę jest tylko rozgrzewką przed znacznie bardziej zakręconymi planszami trybu wyzwań. Na każdym poziomie mamy do zebrania monety oraz ukryte złote szorty. Za zebrane pieniądze możemy kupić sobie różne, dziwaczne przebrania dla głównego bohatera, które absolutnie nic nie wnoszą do rozgrywki. Są za to bardzo zabawne, bo nic tak nie cieszy oka jak czapka z kota, broda i monokl (przynajmniej dla mnie taki strój był idealny).

mikey shorts

Na początku można mieć wrażenie, że te gry to bardzo brzydkie klony Mario. Bohater jest brzydki, wrogowie zaprojektowani bez finezji, a stylistyka graficzna plansz jest dość sztampowa. Dodatkowo gra jest łatwa jak na platformówkę, trudno jest nam zginąć, a jeśli już to odradzamy się niemal natychmiast.

Nie o to jednak w tych grach chodzi. Tutaj liczy się prędkość i precyzja w każdym wykonanym ruchu. Gra mierzy nam czas przejścia danej planszy. Możemy nie zwracać uwagi na monety, ważne żeby jak najszybciej dobiec do końca planszy. Po drodze musimy jednak uratować naszych kolegów zamienionych w kamień. Każdy z nich ładuje nam pasek energii potrzebny do pozbycia się bariery blokującej dalszą część planszy.

mikey shorts

Gnamy więc do przodu zważając na każdy ruch naszej postaci. Czy lepiej przebiec górą czy dołem? Spróbować przeskoczyć nad przeciwnikiem czy lepiej odbić się od jego głowy? Które rozwiązanie będzie szybsze? Tego typu decyzje musimy podejmować w ułamku sekundy. Gdy powtarzamy dany poziom widzimy ducha naszego najlepszego czasu, który jeszcze bardziej motywuje do ustanowienia kolejnego rekordu.

Bo właśnie o rekordy tu chodzi. Nasze czasy możemy porównać wśród znajomych z GameCenter lub globalnie. Najważniejszym aspektem tych produkcji jest właśnie rywalizacja, walka o setne części sekundy, dążenie do perfekcji.

mikey hooks

W obu grach sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Mamy dwa guziki do poruszania bohaterem w lewo i prawo oraz dwa kolejne do robienia wślizgów i podskoku. Dodatkowo, w Mikey Hooks przycisk skoku odpowiada również za wypuszczanie liny, którą wieszamy się, aby pokonać większe przepaście. Jeśli nie pasuje nam domyślny układ wirtualnych klawiszy, możemy go sobie swobodnie zmienić.

Sterowanie w połączeniu z dobrze wyważoną fizyką jest kluczem do sukcesu tej produkcji. Zawsze czujemy, że mamy pełną kontrolę nad ruchami postaci, mimo że gramy na ekranie dotykowym.

mikey hooks

Mikey Short i Mikey Hooks to dwie niesamowicie wciągające produkcje, które najlepiej smakują, gdy rywalizujemy ze znajomymi. Dlatego wyzywam Was do pojedynku na najlepsze czasy. Znajdziecie mnie w GameCenter pod nickiem -*!rsx!*- lub wpisując email roman.surkont@gmail.com. Niech wygra najlepszy!

Mikey Shorts

Mikey Shorts

by BeaverTap Games, LLC


Aplikacja uniwersalna
1.99 EUR

Mikey Hooks

Mikey Hooks

by BeaverTap Games, LLC


Aplikacja uniwersalna
1.99 EUR


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)