Gridlee – MAME na iOS

 

0
Posted 31 stycznia 2013 byKojarzycie gry ContraCadillacs and Dinosaurs, Final Fight?

Czy wiecie, że od niedawna możecie ściągnąć emulator MAME prosto z AppStore i cieszyć się najlepszymi tytułami z salonów gier na swoim iSprzęcie? Bez Jailbreaka! Jeśli nie wiecie, to posłuchajcie.

gridlee

W AppStore pojawiła się niepozorna gra Gridlee. Jak się okazuje oryginalnie została stworzona właśnie z myślą o emulatorze MAME, a dokładnie MAME4iOS Reloaded Project. Co więcej ta aplikacja, zawiera pełny emulator, który wystarczy odblokować, aby móc wgrać inne ROMy. Oto krótka instrukcja, co trzeba zrobić:

1. Ściągamy aplikację Gridlee. Radzę się pospieszyć, bo nie wiadomo jak szybko zniknie z AppStore.

by

Możemy ogrywać Gridlee i zapomnieć o sprawie lub…

2. Ściągnąć dowolny program do eksplorowania folderów iSprzętu. Ja wybrałem darmowy ifunbox , który instalujemy na komputerze.

3. Podłączając iSprzęt do komputera, odnajdujemy za pomocą ifunboxa aplikację Gridlee. Pojawia się struktura folderów, gdzie odnajdujemy folder „roms”. Reszty chyba nie muszę objaśniać.

Żeby jednak nie było tak różowo, trzeba pamiętać, że wersja romów powinna odpowiadać wersji 0.139u1 emulatora MAME. Oznacza to, że starsze wersje romów nie będą działać. Trzeba troszkę dokładniej popytać wujka google, aby odnalazł nam takie romy, które rzeczywiście współpracują z emulatorem.

Po więcej informacji odsyłam tutaj:

http://forums.toucharcade.com/showthread.php?t=176097

 

 


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)