LEGO Batman: DC Super Heroes – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: LEGO Batman: DC Super Heroes jest konsolowej jakości produkcją, których ciągle zbyt mało w AppStore. Oferuje wiele godzin wciągającej zabawy, ulubione postaci ze stajni DC i dużą dawkę humoru. Polecam, polecam, polecam.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
10 total ratings

 

Plusy


Długa, ciekawa rozgrywka; Idealne połączenie akcji i zagadek; Ścieżka dźwiękowa z filmów; Ładna grafika; Humor; 80 postaci do oblokowania

Minusy


Trochę zbyt dużo mikropłatności w grze, za którą trzeba zapłacić; Sterowanie


0
Posted 19 maja 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Lubię pisać o grach nie w dniu premiery, ale po jakimś czasie. Produkcje są wtedy tańsze, a na dodatek błędy wersji 1.0 zostają poprawione i spokojnie można cieszyć się rozgrywką. LEGO Batman: DC Super Heroes cierpiał początkowo na kilka irytujących wad (np. brak checkpointów między poziomami), ale teraz jest idealną grą z klockami w rolach głównych. Na dodatek z moimi ulubionymi bohaterami ze stajni DC.

Lego Batman DC Super Heroes

Wątek fabularny jest prosty, ale wystarcza aby rzucić nas do kilku interesujących lokacji. Otóż Lex Luthor i Joker łączą siły i uwalniają resztę super przestępców z Arkham. Niecny plan polega na tym, aby za pomocą specjalnego gazu społeczeństwo zagłosowało na Lexa w wyborach. Tym razem nawet Batman w pojedynkę nie da sobie rady i niechętnie będzie musiał poprosić o pomoc Supermana i resztę superbohaterów.

Lego Batman DC Super Heroes

Fabuła opowiedziana jest za pomocą wspaniale wykonanych przerywników filmowych z pełnym dubbingiem postaci, co jest nowością w serii Lego. Szczególnie zabawnie przedstawiona jest główna trójka: Batman – jako pan „sam sobie dam radę”, zazdrosny o Supermana; Robin – jako mega fajtłapa oraz Superman – jako narcystyczny wesołek. W grze poznamy również bohaterów znanych z Justice League, jak choćby Green Lanterna, Flasha, Cyborga i wielu, wielu innych.

Lego Batman DC Super Heroes

LEGO Batman: DC Super Heroes jest produkcją z ogromną ilością zawartości. To iście konsolowy tytuł. Pierwsze przejście gry zajmie 6-7 godzin, ale to dopiero początek, bo trzeba będzie przechodzić poszczególne plansze jeszcze wiele razy, aby odblokować wszystkie postaci i wszystkie znajdźki. Każdy z bohaterów ma specjalne umiejętności, które pozwalają odblokować niektóre partie planszy. Możemy odnaleźć czerwone klocki, które umożliwiają modyfikację trybów gry, poszczególne utwory ze ścieżki dźwiękowej oraz nowe postaci. Niestety, po odblokowaniu tych nowości, będziemy musieli za nie jeszcze zapłacić. Do wyboru mamy nasze zgromadzone podczas gry pieniądze lub dokonanie mikropłatności. Przyznam szczerze, że w grze za którą płaci się 4,5 euro, dodatkowe płacenie 0,89 euro za każdą postać jest przesadą. Co prawda można wszystko odblokować podczas gry, ale będzie to od nas wymagać sporej dawki cierpliwości.

Lego Batman DC Super Heroes

LEGO Batman: DC Super Heroes podzielony jest na kilka głównych rozdziałów, składających się z mniejszych lokacji. Jak to w grach Lego bywa, mamy tu połączenie akcji, rozwiązywania zagadek przestrzenno – logicznych, walk z bossami i rozwalania elementów dekoracji, aby zdobyć jak najwięcej monet i składać z nich inne elementy. Będziemy też często przełączać się między bohaterami, żeby korzystać z ich umiejętności. Najłatwiej gra się Supermanem, ponieważ jest kuloodporny, laserem szybko niszczy otoczenie, zamraża przeciwników i wodę oraz potrafi latać, przez co nigdy nie spada z wysokości. Zanim jednak go odblokujemy, będziemy sterować Batmanem i Robinem. W trakcie gry przyjdzie nam zmieniać kostiumy tego tandemu, które pozwolą użyć nam dodatkowych gadżetów. W przypadku Batmana będzie to np. zbroja z wyrzutnią bomb, a Robina strój z armatką wodną.

Lego Batman DC Super Heroes

W trybie Justice League zmagamy się z kolejnymi falami wrogów, zmieniając superbohaterów.

Projekty poziomów są naprawdę świetnie wykonane. Czasami trzeba dłużej pogłówkować, żeby odkryć możliwość przejścia dalej. Pełno w nich również ukrytych miejsc. Jedyny mankament tej gry, to sterowanie. Wierzę, że nic lepszego nie dało się zrobić na ekranie dotykowym. Na szczęście da się do niego przyzwyczaić. Jedni z was wybiorą sterowanie za pomocą jednej ręki, inni będą próbować trzymać iSprzęt w obu dłoniach jednocześnie. Żadne z tych rozwiązań nie jest idealne, zwłaszcza na iPadzie. Szczególnie kiepsko steruje się Robinem podczas jego akrobacji. Na szczęście gra łatwo wybacza błędy, a nasza śmierć powoduje tylko utratę małej ilości monet.

Lego Batman DC Super Heroes

Możemy tworzyć również własnych superbohaterów.

Sam gameplay jest wzorowo wręcz egzekwowany. Co i rusz spotykamy superprzestępców, którzy mają własne sposoby, aby nas zabić. Gra nie pozwala nam się nudzić ani na chwilę. Dodatkowo widać skok między Lego Harry Potter a Batmanem. Postacie w LEGO Batman: DC Super Heroes poruszają się swobodnie, animacje są na najwyższym poziomie wykonania, kamera prawie nigdy nie przeszkadza w grze. Jest to naprawdę wysokiej klasy produkcja.

Szkoda, że w grze nie ma opcji dla dwóch graczy i w przeciwieństwie do konsolowego odpowiednika, nie pozwala na jeszcze lepszą zabawę z kolegą lub koleżanką. Może doczekamy się tej opcji w następnym wcieleniu mobilnego Lego.

LEGO Batman: DC Super Heroes jest konsolowej jakości produkcją, których ciągle zbyt mało w AppStore. Oferuje wiele godzin wciągającej zabawy, ulubione postaci ze stajni DC i dużą dawkę humoru. Polecam, polecam, polecam.

 

LEGO Batman: DC Super Heroes

LEGO Batman: DC Super Heroes

by Warner Bros.


Aplikacja uniwersalna
4.99 EUR


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)