Kupowanie w AppStore bez karty kredytowej – poradnik

 

23
Posted 19 lutego 2013 by

Ponad rok temu podobny temat poruszyłem na android-fan.pl przy okazji kupowania gier w Google Play. Temat jest jednak wciąż aktualny, dlatego postanowiłem go odświeżyć i tutaj.

Pewnie wielu z was chciałoby kupować gry z AppStore, ale nie posiada karty kredytowej, wymaganej do założenia Apple Id. Jest jednak dosyć proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy założyć kartę internetową. Będę wypowiadał się w kontekście usługi oferowanej przez BZWBK, ale inne banki pewnie również mają ją w swojej ofercie. Nie trzeba być w jakikolwiek sposób związany z BZWBK, aby taką kartę otworzyć. Jest to zupełnie osobna usługa, nie trzeba mieć zwykłego konta w tym banku.

Najprostszym sposobem założenia karty internetowej będzie wejście na prepaid.bzwbk.pl i kliknięcie w przycisk Rejestracja.

Przy pierwszym pytaniu Jaką kartę chcesz zarejestrować?, wybieramy Kartę internetową, a następnie wybieramy odpowiedź Nie, przy pytaniu Czy posiadasz internetową kartę plastikową lub w postaci dokumentu PDF?.

Następnie postępujemy wg instrukcji i podajemy swoje dane. Pamiętajmy o numerze telefonu, bo właśnie przez smsa przyjdzie kod CVV2, który służy do m.in. autoryzacji karty. Na końcu procesu otrzymujemy plik pdf, z numerem karty oraz technicznego rachunku. Najlepiej te dane gdzieś sobie zapisać.

Mając już wymagane dane, logujemy się na prepaid.bzwbk.pl. Jakiś czas temu można było doładować kartę wewnątrz serwisu, poprzez przelew BlueCash. W tej chwili jedyną opcją jest przelew ze zwykłego konta, na techniczne konto karty. Dla klientów bzwbk jest bonus, ponieważ ich przelewy określane są jako wewnętrzne i natychmiast księgują się na rachunku karty.

Mając środki na karcie internetowej możemy zarejestrować się w iTunes, podając w opcjach płatności, dane naszej karty.

Od teraz możemy swobodnie korzystać z AppStore.

Posiadanie karty internetowej jest wygodne z tego względu, że sami określamy ile środków przelejemy na konto i to będzie maksymalna kwota, którą możemy wydać. Jeśli ktoś ma dziecko z iPhone’m będzie mógł kontrolować w ten sposób wydatki. Kartą internetową możemy również płacić w zagranicznych e-sklepach, posługując się nią jak kartą kredytową. Dochodzi też kwestia bezpieczeństwa, bo nawet w przypadku kradzieży zniknie nam tyle środków ile na prepaidzie będzie zgromadzonych.

 

Obrót roczny kartą nie może przekroczyć 10.000zł.

 

Uwaga na opcję Wykup środków.

Powoduje on dezaktywację karty i proces przelania zgromadzonych środków na konto osobiste. Nie można tego procesu zatrzymać. Należy założyć nową kartę internetową.

 

Transakcje z iTunes mogą zaksięgować się na rachunku naszej karty z 1-3 dniowym opóźnieniem od dokonania zakupu.

 


rsx

 
W dzień właściciel mikro agencji interaktywnej www.bozanta.pl. W nocy maniak gier na iOS, Androida, PS3, Wii i PC.


23 komentarzy


 1.  
  Mateusz

  Czy po założeniu konta na prepaid.bzwbk.pl od razu dostaję numer konta i mogę wpłacić, wpisać do appstore i kupować czy trzeba czekać aż karta dotrze?
  •  
   rsx

   Nie chcę wprowadzać cię w błąd, ponieważ kartę tworzyłem jakiś czas temu, ale tak jak piszę w artykule, pod koniec rejestracji dostajesz kartę internetową w postaci pliku pdf, na maila, który podałeś przy rejestracji.

   Ważne jest też, żeby podać poprawny numer telefonu, ponieważ smsem dostaniesz kod cvv2. Samo wysłanie pdfa chwilę trwa, ale w dni robocze powinno się to odbyć w miarę szybko, gorzej w weekendy.

   Mając nr karty w pdfie, zgadzające się dane w formularzu rejestracyjnym oraz kod cvv2 w smsie, ma się wszystkie dane potrzebne w AppStore. Możesz wtedy powiązać kartę z kontem Apple.

   Ewentualnie możesz to samo zrobić kupując za 4,99 zł Kartę Internetową bzwbk na Allegro. Tylko po co bulić 5 zika dodatkowo? :)
 2.  
  Mateusz

  Dobrze rozumiem, najpierw muszę założyc u nich kartę internetową, dopiero potem prepaidową?
 3.  
  Marcin

  Cześć :) Mam problem założyłem karte internetową itd. Wybieram typ płacenia VISA a mi pisze że zostało odrzucone i proszę wybrać inną :/
  •  
   rsx

   Cześć, już z poprzednim użytkownikiem – Mateuszem przerabialiśmy różne wyskakujące błędy. Sprawdź:
   1. Czy wpisujesz nr karty (nie wpisuj numeru konta karty internetowej tylko jej numer z pdfa)
   2. Czy wpisujesz poprawny kod CVV2
   3. Czy wszystkie dane się zgadzają
   4. Jeśli to nie działa spróbuj powiązać konto z innymi płatnościami, np. z PSN, Google Play czy PayPalem i sprawdź czy tam też są błędy.
   5. Ostatecznie podeślij screena bezpośrednio na maila do mnie.
 4.  
  Dominik

  Witam mam putanie czy zalozenie yakiej karty internetowej iest darmowe vzy trzeba placic jakies opalaty miesieczne?
 5.  
  Piotr
   
   
   
   
   

  A ja mam tez problem z rejestracja. Wpisuje nr karty i kod daje poprawne dane ale niestety pisze ze dane karty są nie prawdziwe proszę zmienić :/ temat wogule jest nadal aktualny ?
  •  
   rsx

   Na pewno wpisujesz nr karty a nie nr konta?
   Zobacz te 5 punktów powyżej co pisałem Marcinowi – jeśli masz możliwość spróbuj połączyć kartę z inną usługą Google Play, czy PSN. Jeśli tam zadziała, to znaczy, że coś źle wpisujesz.
 6.  
  Piotr

  RSX a podasz mi maila żebym podesłał Ci zdjęcie ????
 7.  
  Piotr

  Dzięki wielkie „RSX” kurcze gdyby nie Ty to pewnie dalej bym się z tym męczył. Wszystko działa jak należy i jest w jak najlepszym porządku :)
  Dzięki Tobie w końcu moge pobierać z App Store :)
 8.  
  looper

  Mam 15zł na koncie? Mogę jakoś na euro zamienić? Albo żeby iTunes pln przyjął?
  •  
   rsx

   Kurcze, możesz zaszaleć :) Jeśli utworzysz poprawnie Apple ID, czyli konto w AppStore i zarejestrujesz bez problemu kartę internetową, to automatycznie kwoty w euro będą przeliczane na pln przy kupowaniu aplikacji (ale nie wiem po jakim kursie).
 9.  
  Roger That!

  Mam konto polskie a i tak wyświetla mi cenę w Euro. Co zrobić żeby zmienić na polskie złote?
 10.  
  Jacek1898

  Założyłem kartę, poprawnie wpisałem wszystkie dane, wybrałem Visa ale wciąż mam komunikat „your payment method was declined. Please enter another payment method.” Prosiłbym o pomoc.
 11.  
  Mateusz
   
   
   
   
   

  Właśnie miałem sie zająć wgrywaniem jailberka czy jak to sie zwie . I od niechcenia sobie wklepałem w googla „płatność w app store bez karty kredytowej”
  Przeglądam artykuły i natrafiam na artykuł o podobnym rozwiązaniu już się ciesze, lecz w nim jest napisane, że karte trzeba zasilić z konta, już zaczynam downloading jailberka patrze na ten artykuł czytam czytam i zauważam, że można też z poczty no więc tak zaraz założe konto w bzwbk i zaczne z niego korzystać wielkie dzięki dla autora

Zostaw komentarz

(required)