Kid Tripp – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Kid Tripp w moim odczuciu jest jedną z najbardziej hardcorowych gier na urządzenia mobilne. Poziom trudności jest wyśrubowany, ale satysfakcja z pokonania kolejnej planszy jest ogromna. Jeśli lubisz prawdziwy challenge i masz wystarczająco dużo samozaparcia, to gra dla ciebie. Fani Donkey Konga i Mario powinni rzucić okiem na tą produkcję. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany.
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
72 total ratings

 

Plusy


Świetnie zaprojektowane poziomy; Wyśrubowany poziom trudności; Dobry podkład dźwiękowy

Minusy


Mogło by być więcej światów, choć z drugiej strony ile można się katować?


0
Posted 8 marca 2014 by

 
Pełny artykuł
 
 


Grrr, kur@!#, jaaaa pierd*!?% ! To najczęstsze słowa, które wypowiadałem przy grze Kid Tripp. Poziom trudności w tej zręcznościowej platformówce jest tak wyśrubowany, że doprowadzał mnie do szewskiej pasji. Ale z drugiej strony satysfakcja z pokonanego levela jest ogromna. Grałem więc z zaciśniętymi zębami, przez łzy pokonywałem kolejne przeszkody i nie raz, nie dwa pokazywałem fuckera prosto w ekran iPada. Ale było warto. Mam to już za sobą, teraz przed wami stoi to samo wyzwanie – pokonane gry.

kid-tripp-1

Kid Tripp nie ma fabuły, więc nie ma tu za bardzo o czym pisać. Jest platformówką, która stawia na sam gameplay. Pod względem stylistyki jest to pixel art, gdzie wielkość pikseli przebija oryginalnego Super Mario Bros, z którego wyraźnie czerpie inspiracje. Tyle, że tutaj sterujemy dzieciakiem, którego przeprowadzimy przez 4 mordercze światy, po pięć plansz każdy. Nie jest tego wiele, ale uwierzcie mi, że będziecie się z nimi długo męczyć.

Każdy ze światów oferuje nieco inny klimat. Odwiedzimy scenerie tropikalne, zimowe, podziemia i pełne lawy jaskinie. Same plansze najeżone są różnego rodzaju śmiercionośnymi gadżetami, które dobrze znamy z innych platformówek. Zabija nas tu wszystko i to za pierwszym razem: kolce, kule ognia, przepaście, itp. Oprócz tego giniemy w kontakcie z przeciwnikami, w postaci węży, nietoperzy, małp i innych stworów. To wszystko wydaje się być podstawą do jakiegoś marnego klona Mario, ale nic bardziej mylnego.

kid-tripp-2

Kid Tripp nasza postać sama biegnie w prawo, a naszym zadaniem jest wykonywanie podskoków uderzając w lewą część ekranu oraz strzelanie, uderzając w prawą część. Dodatkowo, gdy przytrzymujemy strzelanie nasz bohater biegnie i wykonuje dłuższe skoki. Cała trudność polega na tym, że plansze są tak upakowane zabijającymi nas obiektami, że musimy idealnie wymierzać skoki i niszczyć wrogów strzelając. Gra wymusza na nas absolutne skupienie. Każe zapamiętać sekwencje skoków krótkich, długich, strzałów w idealny ciąg. Na szczęście plansze nie są generowane losowo, a każda nasza śmierć pozwoli zapamiętać lepiej układ danego poziomu.

kid-tripp-4

W grze nie ma przebacz. Będziemy ginąć często, właściwie raz za razem. Czasem już prawie dotrzemy do mety, aby utopić się gdzieś w lawie, albo nadziać się na kolec. Tempo jest szybkie i nie ma czasu na błędy. Zanim zapamiętamy odpowiednią kombinację, zanim wyćwiczymy nasze palce do tego stopnia, aby odruchowo dotykały ekranu wtedy, kiedy trzeba, minie trochę czasu. Potrafiłem przy kilku planszach spędzić po kilkadziesiąt minut, zawsze posuwając się o krok dalej, aż wreszcie zobaczyłem upragnioną metę. Idealne przejście planszy trwa nieco ponad 20 sekund, więc teoretycznie dało by się przejść grę w 7 minut. Mnie zajęło to kilka dni. Musiałem odstawiać grę na dłużej, gdy robiłem się czerwony ze złości.

kid-tripp-5

Kid Tripp jak wspominałem, posiada pikselową grafikę, która mnie akurat się bardzo spodobała, choć dla innych może być to ruszająca się mozaika kwadratów nie do zniesienia. Natomiast podkład dźwiękowy i wszystkie odgłosy są świetne i nawiązują do 8 – bitowej ery.

Kid Tripp w moim odczuciu jest jedną z najbardziej hardcorowych gier na urządzenia mobilne. Poziom trudności jest wyśrubowany, ale satysfakcja z pokonania kolejnej planszy jest ogromna. Jeśli lubisz prawdziwy challenge i masz wystarczająco dużo samozaparcia, to gra dla ciebie. Fani Donkey Konga i Mario powinni rzucić okiem na tą produkcję. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Kid Tripp

Kid Tripp

by Michael Burns


Aplikacja uniwersalna
0.99 EUR

 


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)