Icycle: On Thin Ice – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Icycle: On Thin Ice jest kolejną po Type:Rider wyśmienitą platformówką wykorzystującą fizykę. Tutaj jednak nacisk został położony na naszą zręczność, spostrzegawczość i pamięć. Poszczególne poziomy są równie piękne, co niebezpieczne. Na pewno warto zagrać, popatrzeć i posłuchać tej produkcji.
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
22 total ratings

 

Plusy


Świetnie zaprojektowane i wyglądające poziomy; Wyważony gameplay; B. dobra oprawa dźwiękowa

Minusy


Tylko 20 poziomów


0
Posted 11 lutego 2014 by

 
Pełny artykuł
 
 


Icycle: On Thin Ice to bardzo nietypowa platformówka. Dlaczego? Kierujemy w niej postacią pewnego angielskiego dżentelmena – Dennisa, który nago podróżuje na rowerze. Rzecz zaczyna się w zimie, kiedy to widzimy scenę, w której bałwanowi (a właściwie pani bałwan) odlatuje głowa i stacza się z pagórka. Ten moment jest, zdaje się, przełomowy w życiu dżentelmena, ponieważ udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć śniegową głowę. Potem… jest jeszcze dziwniej.

Icycle: On Thin Ice

Podczas abstrakcyjnej jazdy na rowerze zwiedzimy bardzo różne, dziwaczne lokacje, m.in. nawiązujące do pola bitwy, odwiedzimy własne ucho, pocałujemy również rybę. Będziemy skakać po lewitujących w powietrzu domach, zwiedzać głębokie pieczary i uważać na śmiercionośne kolce.

Plansz jest 20, co nie jest jakąś ogromną liczbą, ale na każdej z nich mamy do zaliczenia 5 misji, co wymaga od nas powtarzania poziomów. Gdy zaliczymy już wszystkie, będziemy mogli odblokować dodatkowe levele, znane z flashowego oryginału. Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ wiele ukrytych przedmiotów wymaga od nas inwestycji w nowy sprzęt. Na naszej drodze zbieramy kostki, które służą jako wewnętrzna waluta w grze. Możemy za nie kupić nowe, zabawne ubrania dla Dennisa, wymienić mu rower, ale co najważniejsze ulepszać jego dwa podstawowe atrybuty: parasol i odkurzacz.

Icycle: On Thin Ice

Za pomocą parasola jesteśmy w stanie wykorzystać opór powietrza i spowolnić opadanie lub nawet unieść się w górę, gdy trafimy na podmuch wiatru. Za pomocą odkurzacza natomiast, jesteśmy w stanie zebrać kostki, które są w znacznej odległości od nas.

Icycle: On Thin Ice jest tym typem platformówki, która głównie bazuje na prawach fizyki. W przeciwieństwie jednak do innych tego typu produkcji, tu dzieje się o wiele więcej. Każda plansza jest dla gracza zaskoczeniem. Każda jest pewną krótką historią, z bardzo dynamicznym otoczeniem. Plansze zmieniają się na naszych oczach, podłoga nagle odrywa się od ziemi, szczeliny zaczynają się powiększać, goni nas ogromna kula, albo atakują znienacka sople lodu, które w równocześnie wykorzystujemy do ucieczki z pułapki. Projekty poziomów są naprawdę bardzo pomysłowe, a sama gra oferuje nam odpowiednio wysoki poziom trudności.

Icycle: On Thin Ice

Nie da się też ukryć, że oprawa graficzna gry ociera się o artyzm. Świat utrzymany jest w niezwykłym klimacie, łączącym ostre kolory, proste kształty i dużą siłę wyrazu. Podobnie muzyka i dźwięk stoją na bardzo wysokim poziomie. Tę grę trzeba chociaż zobaczyć, nawet jeśli gameplay będzie dla nas za trudny.

Icycle: On Thin Ice

Icycle: On Thin Ice jest kolejną po Type:Rider wyśmienitą platformówką wykorzystującą fizykę. Tutaj jednak nacisk został położony na naszą zręczność, spostrzegawczość i pamięć. Poszczególne poziomy są równie piękne, co niebezpieczne. Na pewno warto zagrać, popatrzeć i posłuchać tej produkcji.

Icycle: On Thin Ice

Icycle: On Thin Ice

by Chillingo Ltd


Aplikacja uniwersalna
2.99 EUR

 


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)