GT Racing 2 – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Mimo, że mam wątpliwości czy GT Racing 2 jest najlepszą grą wyścigową w AppStore czy Google Play, to wciąż jest bardzo wciągającą produkcją. Progres jest tu bardzo powolny, ale jednak satysfakcjonujący. Samochody wyglądają świetnie, trasy zaprojektowane są z głową a zawartości jest tyle, żeby się nie nudzić. Fani wyścigów, którzy ograli już Real Racing 3 będą zadowoleni.
 
Ocena
 
 
 
 
 
3.5/5


User Rating
7 total ratings

 

Plusy


Dobry model jazdy, ładna grafika, świetnie zaprojektowane trasy

Minusy


Długie czasy oczekiwania, baaardzo powolny progres, nachalne mikropłatności


0
Posted 21 stycznia 2014 by

 
Pełny artykuł
 
 


Po co gramy w gry wyścigowe? Po to, żeby na chwilę przesiąść się z stojących w garażach czy na chodnikach Polo, Octavii czy innych Passatów na modele typu Ferrari, Porsche czy Bugatti Veyron.

Chcemy przez moment doświadczyć prędkości dużo wyższych niż na autostradzie, jechać na granicy poślizgu, przeciskać się przez szykany równocześnie mijając przeciwników. W GT Racing 2 będziemy mieli okazję tego doświadczyć, ale wcześniej będziemy musieli przebrnąć przez masę wyścigów w produkowanych masowo samochodach. Zanim zdobędziemy odpowiednią ilość gwiazdek, aby odblokować wysokiej klasy auta, miną długie godziny, chyba że wspomożemy się mikropłatnościami.

gt racing 2

Ponad 60 licencjonowanych samochodów podzielonych jest na kilka grup. Potrzebowałem dwóch tygodni, żeby wyjść poza pierwszą, obejmującą takie potwory jak: Clio, Polo, Golf, itp. Każdy z modeli może brać udział w przypisanych im zawodach, podczas których zdobywamy pieniądze i gwiazdki, które odblokowują dalszą zawartość gry.

gt racing 2

Wyścigi obejmują m.in. rywalizację z innymi przeciwnikami, kilka odmian walki z czasem, pojedynki jeden na jednego czy eliminację. Gra oferuje kilkanaście tras z czego tylko jedna ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Są jednak na tyle zróżnicowane, że poznanie wszystkich zakrętów i umiejętność ich optymalnego pokonywania będą stanowić dla nas ciągłe wyzwanie. Zwłaszcza, że czuć różnicę między zachowaniem poszczególnych samochodów. Tory będziemy mieli okazję przejechać w dzień, w nocy oraz w deszczu, a także w odbiciu lustrzanym.

gt racing 2

Same auta prezentują się bardzo ładnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Niestety, w moim ulubionym widoku z kokpitu nie dało się grać na iPadzie 3. Gra traciła dużo na płynności, dlatego byłem zmuszony korzystać z innych trybów kamery. Sterowanie najlepiej sprawdza się z wykorzystaniem żyroskopu i najlepiej wyłączyć wszelkie wspomagania, bo trudno będzie wykręcać nam najlepsze czasy, gdy gra za nas wciska hamulec.

Bez ulepszeń samochodu nie zajedziemy daleko. Gra zmusza nas do inwestowania w poprawę prędkości, przyspieszenia, sterowania i hamowania. Na każdą z poprawek musimy wydać relatywnie dużą ilość pieniędzy, a na dodatek czekać od 1 minuty do pół godziny (!) na jej instalację. Ponadto przed każdym wyścigiem jesteśmy molestowani zachętą do kolejnych usprawnień. I niestety warto z nich korzystać, bo oznacza to wygraną lub przegraną w wyścigu.

gt racing 2

Same wyścigi są dynamiczne, ale wyraźnie widać, że komputer oszukuje. Zwykle rozpoczynamy jazdę na końcu stawki i jeśli w pierwszych sekundach wyścigu nie wyprzedzimy jadących na przedzie przeciwników, to właściwie możemy pożegnać się z wygraną. Z drugiej strony jadąc na pierwszym miejscu możemy spotkać się z nagle przyspieszającym peletonem. Taktyka zetnij zakręt i wbij się w przeciwnikajest tu najlepszą metodą na dobre miejsce w stawce, ponieważ uszkodzenia nie mają żadnego wpływu na sprawność samochodu. Całość ratuje całkiem niezły model jazdy i wspomniane, dobrze zaprojektowane trasy.

gt racing 2

Podczas jazdy z przeciwnikami mamy do czynienia z asynchronicznym multiplayerem i widzimy awatary innych użytkowników w trybie dla pojedynczego gracza. Właściwie trudno określić różnicę między osobnym trybem dla wielu graczy, gdzie rozgrywka wygląda niemal identycznie. Warto jednak brać udział w tych zawodach, ponieważ jest to najszybszy sposób zdobycia większych pieniędzy. Wielokrotnie więcej zarabiamy tu za wygraną niż w trybie single.

Gra oferuje również czasowe wyzwania, gdzie uczestnicząc w szeregu wyścigów możemy zdobyć samochód z wyższej półki za darmo.

gt racing 2

Mimo, że mam wątpliwości czy GT Racing 2 jest najlepszą grą wyścigową w AppStore czy Google Play, to wciąż jest bardzo wciągającą produkcją. Progres jest tu bardzo powolny, ale jednak satysfakcjonujący. Samochody wyglądają świetnie, trasy zaprojektowane są z głową a zawartości jest tyle, żeby się nie nudzić. Fani wyścigów, którzy ograli już Real Racing 3 będą zadowoleni.

 

GT Racing 2: The Real Car Experience

GT Racing 2: The Real Car Experience

by Gameloft


Aplikacja uniwersalna
za darmo

GT Racing 2: The Real Car Exp
Developer: Gameloft
Price: Free*

 

 

Jako bonus chciałem podzielić się z wami moim osobistym rankingiem pierwszej trójki gier wyścigowych (mających charakter bardziej symulacyjny).

Wybieram Real Racing 3, gdy myślę o: Szybkim zdobywaniu ciekawych samochodów. Prawdziwych trasach mających odzwierciedlenie w rzeczywistości. Płynnym widoku z kokpitu. Dużej ilości samochodów. Często pojawiających się dodatkach.

Wybieram GT Racing, gdy myślę o: Wielu interesujących trasach w różnych warunkach pogodowych.

Wybieram 2K Drive gdy myślę o: Najlepiej wykonanym asynchronicznym multiplayerze. Najciekawszemu modelu jazdy. Nie tylko asfaltowych trasach.

A Wy? Którą grę wyścigową uważacie za najlepszą?


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)