Golf Star – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Golf Star jest idealnym wypośrodkowaniem casualowej formuły free2play z udaną i głęboką mechaniką rozgrywki. Rzeczywiście wraz z upływem czasu, stajemy się bardziej doświadczeni, lepiej znamy tory i jesteśmy po prostu lepsi, co daje satysfakcję. Niezwykle mocnym elementem jest też rozbudowany multiplayer, który pozwala na nieskrępowaną zabawę mimo modelu free-2-play. Podoba mi się takie wydanie golfa.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
18 total ratings

 

Plusy


Wciąga jak bagno; Przyjemny tryb multiplayer; Rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza

Minusy


Mimo wszystko jest tu model free-2-play


0
Posted 28 kwietnia 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Wiecie, że bardzo nie lubię modelu free2play, prawda? Czasami jednak zdarza się produkcja, w której aż tak bardzo mnie to nie boli, ponieważ poziom jej miodności przekracza poziom frustracji mikropłatnościami. Tak jest w moim przypadku z Golf Star od Com2uS.

Nie jestem wielkim fanem golfa „na żywo”, ale ten sport ma to do siebie, że bardzo fajnie się go uprawia przed dowolnym ekranem. Czy to używając WiiMote czy PS Move, czy też jak się okazuje ekranu dotykowego sprawia wielką frajdę. Nie zmieni mnie to jednak w golfistę i nie wyskoczę nagle na pole, nie wdzieję modnego kaszkietu, a moją ulubioną marką samochodu nie stanie się Melex. Zmieniło mnie to jednak w uzależnionego od tej gry nerda.

golf star

Golf Star oferuje nam kilka rodzai rozgrywek. Mamy bardzo rozbudowany tryb pojedynczego gracza, który podzielony jest na kilka poziomów trudności. I faktycznie dalsze lokacje, ukształtowanie terenu, wiejący wiatr i wymagające wyzwania dają nam poczucie progresu. Im więcej godzin spędzimy w grze, tym większe mamy wyczucie, lepiej umiemy korzystać z umiejętności podkręcania piłeczki, na oko możemy ocenić ile siły musimy włożyć w uderzenie i jak się ustawić, aby zniwelować stromiznę terenu.

golf star

W single player będziemy mogli grać m.in. na polach w USA, Japonii, Szwajcarii czy Anglii. Każda z lokacji różni się poziomem trudności. Kluczowym elementem jest ogranie się z każdym polem, ponieważ dopiero z czasem zapamiętujemy w jaki sposób uderzyć piłeczkę, aby być najbardziej efektywnym. Co ciekawe w trybie dla pojedynczego gracza poznamy kilka pobocznych bohaterów. Występują one w postaci dymków z napisami, które pojawiają się podczas turniejów. Zdziwiłem się, że jeden z nich – Dave, jest całkiem zabawny (zawsze z zazdrością patrzy na nasze celne uderzenia). Gracze obdarzeni sztuczną inteligencją stają się lepsi, dostosowując się do naszego poziomu doświadczenia. Niestety szybko stają się wręcz doskonali i trudno z nimi wygrać.

golf star

Za każdy mecz otrzymujemy punkty doświadczenia oraz pieniądze. W grze możemy ulepszać praktycznie wszystko. To taki golfowy rpg. Poprawiamy statystyki naszego gracza. Poza tym dokupujemy: nowe umiejętności (które też ulepszamy), zestawy kijów i toreb (które poprawiają statystyki i możemy je usprawniać), ubrania (również upgrade’ują nasz poziom), a do tego w sklepie znajdziemy masę dodatków, które chwilowo mogą nam pomóc w oddawaniu dalszych i celniejszych uderzeń. W grze występują jeszcze gwiazdki, które wymiennie z pieniędzmi będziemy wykorzystywać w sklepiku. Golf Star dodaje do tego jeszcze system serc. Każdy mecz w single player kosztuje określoną ilość serc. Na początku jest ok, bo szybko zdobywamy nowe awansując na wyższe poziomy. Jednak później ograniczenie do 20-tu pozwala nam na rozegranie jedynie jednego – dwóch meczy pod rząd. Jest to dość spore ograniczenie, ale na szczęście da się z tym żyć, a to z powodu trybu mulitplayer.

golf star

Multiplayer jest również dość rozbudowany. Możemy zagrać 1:1 z losowym przeciwnikiem z internetu, gdzie połączenie trwa zazwyczaj chwilkę. Możemy również rozegrać turniej 10:10, ale w praktyce rzadko kiedy udaje się zebrać tylu graczy. Jeśli dodamy znajomych (przez facebooka lub tradycyjnie) możemy również organizować między sobą zawody. Multiplayer nie kosztuje nas dodatkowych serc i jeśli ich nie mamy, mimo wszystko, możemy normalnie grać. Nie dostaniemy jednak bonusowych punktów doświadczenia i pieniędzy. Możemy jednak dowolnie długo spędzać w ten sposób czas.

golf star

Gra, zwłaszcza z żywymi przeciwnikami, dostarcza wiele satysfakcji. Grając z innym użytkownikiem po trzech dołkach możemy zakończyć mecz lub pozwolić odegrać się przeciwnikowi, a po 9 dołkach nasza gra ostatecznie się kończy i podsumowuje nasze dokonania. Jeśli udało nam się idealnie uderzyć w piłkę czy przeprowadzić udane podejście do dołka dostajemy dodatkowe punkciki.

Na ekranie mamy jeden duży przycisk, którym uruchamiamy miarkę siły uderzenia oraz ustalamy jego celność przez 2 tapnięcia w odpowiednim momencie. Przed uderzeniem możemy precyzyjnie ustalić, gdzie chcemy żeby wylądowała piłka. Oczywiście nie jest to takie proste i wiele czynników wpływa na ostateczny tor lotu piłeczki. Możemy spróbować sobie trochę pomóc przez specjalne eliksiry, ale nie jest też tak, że używając ich stajemy się nagle sokolim okiem. Liczy się głównie nasze doświadczenie i wyczucie. Dlatego tak bardzo podoba mi się ta gra. Jeśli coś spieprzę, wiem że mogłem zrobić coś lepiej.

golf star

Golf Star wygląda ładnie. Niestety pole golfowe to płaskie tekstury, nie ma tu „wystającej” trawy, ale ogólne wrażenia są pozytywne. Za to modele postaci są wykonane całkiem szczegółowo, dlatego odkrywanie nowych wdzianek, zwłaszcza dla kobiecej postaci, jest dodatkową atrakcją 😉

Golf Star jest idealnym wypośrodkowaniem casualowej formuły free2play z udaną i głęboką mechaniką rozgrywki. Rzeczywiście wraz z upływem czasu, stajemy się bardziej doświadczeni, lepiej znamy tory i jesteśmy po prostu lepsi, co daje satysfakcję. Niezwykle mocnym elementem jest też rozbudowany multiplayer, który pozwala na nieskrępowaną zabawę mimo modelu free-2-play. Podoba mi się takie wydanie golfa.

 

Golf Star™

Golf Star™

by Com2uS USA, Inc.


Aplikacja uniwersalna
za darmo

Golf Star
Developer: Com2uS USA
Price: Free*


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)