Emoji Stars – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: W kategorii casualowej, niezobowiązującej zabawy Emoji Stars spisuje się wyśmienicie. To jeden z najlepszych quizów społecznościowych w AppStore.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
4 total ratings

 

Plusy


Ciekawy, społecznościowy quiz, z potencjalną nieograniczoną bazą utworów; walory poznawcze

Minusy


Z uzbieraną nadwyżką gwiazdek niewiele można zrobić.


0
Posted 7 marca 2015 by

 
Pełny artykuł
 
 


Czasami człowiek ma przerwę w pracy, czy w szkole i potrzebuje się chwilę zrelaksować. Nie chce mu się odpalać żadnej absorbującej aplikacji, która zamiast pomóc mu odpocząć, czasem przysparza dodatkowych frustracji. W takich chwilach oczekujemy od aplikacji 10 minutowej sesji, która pozwoli uwierzyć naszym szarym komórkom, że wcale nie są zmęczone. Najlepiej oszukać je, dając im proste zadania do wykonania, jak choćby prosty quiz.

Przez ostatnie 2 tygodnie apką, która pozwalała mi na taki krótki chill out, była gra Emoji Stars od B-Interaktive. Określenie gra, to może zbyt duże słowo. Są w Appstorze aplikacje typu Draw Something, które trudno skategoryzować w ten sposób. To raczej rodzaj społecznościowego quizu. Nie inaczej jest w przypadku Emoji Stars.

Nazwa właściwie częściowo zdradza nam, na czym polega zabawa. Pomysł jest genialny w swojej prostocie. Twórcy wykorzystali dwa komponenty znajdujące się w każdym urządzeniu opartym na iOS. Pierwszym z nich są emotikony – emoji. Drugi, to utwory z biblioteki iTunes. Łącząc te dwa elementy mamy niemal nieskończone możliwości.

Zaczynamy losując nieznajomego lub podając nazwę użytkownika – osoby, którą znamy. Potem gra wybiera dla nas trzy utwory. Naszym zadaniem jest przedstawienie za pomocą ikonek tytułu piosenki. Przykładowo utwór Black Sabbath – „Heaven And Hell” możemy przedstawić za pomocą anioła i diabła, wstawiając lub nie dodatkową ikonę pośrodku. Utwory dzielą się na 3 poziomy trudności: za dwie, trzy lub cztery gwiazdki. Gdy jesteśmy zadowoleni z tego, jak przedstawiliśmy tytuł piosenki wysyłamy zagadkę drugiej osobie i czekamy jaki będzie efekt. Jeśli nasz wirtualny kolega lub koleżanka zgadnie, oboje dostajemy odpowiednią ilość gwiazdek. Potem przychodzi nasza kolej na rozwiązanie quizu.

emoji_stars_3

Wiecie jaka to piosenka?

Jak w „Kole fortuny” widzimy puste pola z nazwą utworu, a pod spodem zbiór liter, z których konstruujemy poszczególne słowa. Jeżeli mamy trudności, możemy skorzystać z różnego rodzaju podpowiedzi. Część z nich, to podpowiedzi pośrednie, takie jak rok wydania utworu, gatunek muzyki, czy wykonawca. Są też podpowiedzi bezpośrednie, które albo eliminują zbędne litery, albo uzupełniają część liter bezpośrednio w haśle do odgadnięcia. Większość z tych podpowiedzi kosztuje nas kilka gwiazdek. Stąd prosta zasada, że im więcej odgadniemy tytułów, tym więcej będziemy mieli gwiazdek do wydania na podpowiedzi.

emoji_stars_4

Jest jeszcze inny, bardzo wygodny sposób na uzyskanie podpowiedzi, nie wydając gwiazdek – mianowicie obejrzenie krótkiej reklamy. Dla mnie była to najwygodniejsza opcja, bo gwiazdki zbyt szybko mi znikały. Niestety wyszło na jaw, że w kwestii znajomości muzyki jestem totalnym nieukiem, a to czego słucham (nawet się nie przyznam), nie za bardzo nadaje się na quizy (bo w nazwach ma japońskie krzaki 😛 ).

Wysyłamy więc sobie nawzajem utwory, a zabawa jest na tyle płynna, że te kilka minut przerwy na grę mija w mgnieniu oka. Dodatkowo same piosenki nie są ograniczone co do roku wydania czy wykonawcy, więc mamy też element poznawczy – możemy odsłuchać 30 sekund utworu, o którym nie mieliśmy pojęcia, że w ogóle kiedykolwiek powstał (i że ktoś tego słucha 😉 ).

emoji_stars_2

Na początku szło mi bardzo kiepsko, bo nigdy wcześniej nie używałem emotikonek emoji – jakoś nie były mi w ogóle potrzebne (no dobra, nie mam znajomych, jestę nołlajfę). Nie znałem więc na pamięć wszystkich ikon, a przez to nie wiedziałem, które najlepiej nadają się do zilustrowania tytułu utworu. Teraz w miarę się już orientuje, dlatego tworzenie quizów idzie mi coraz lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że tytuły utworów są po angielsku, dlatego wymagana jest podstawowa znajomość tego języka, żeby przeliterować słowa.

Jedyne czego brakuje mi w tej produkcji, to jakiś bonus za zebranie określonej ilości gwiazdek. Samo układanie i rozwiązywanie zagadek jest fajne, ale o ile lepsze było by, gdybyśmy za np. 1000 czy 2000 gwiazdek byli w stanie faktycznie kupić dany utwór i ściągnąć go do swojej biblioteki iTunes. To było by coś! Ale pewnie było by to trudne do zrealizowania.

W kategorii casualowej, niezobowiązującej zabawy Emoji Stars spisuje się wyśmienicie. To jeden z najlepszych quizów społecznościowych w AppStore. Gra jest darmowa, więc zapraszam do spróbowania samemu.

Emoji Stars - Music Quiz

Emoji Stars – Music Quiz

by b-interaktive GmbH


Aplikacja uniwersalna
za darmo


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)