Crabitron – recenzja

 

 
W skrócie
 

Podsumowanie: W Crabitronie mamy zabawny pomysł, sympatycznego bohatera, dopracowaną fizykę, nietypową mechanikę i wyśmienitą oprawę graficzną. Jedynie co można tej produkcji zarzucić to, mimo usilnych starań twórców, aby urozmaicić rozgrywkę, wkradająca się powtarzalność, a w końcu znudzenie. Jeśli nie jesteś typem, który lubi podbijać swój high score, Crabitron będzie tylko krótkim epizodem twojego życia. Ale... jakże zabawnym epizodem.
 
Ocena
 
 
 
 
 
3.5/5


User Rating
25 total ratings

 

Plusy


Fajny, nietypowy pomysł; świetna oprawa graficzna i fizyka; dużo śmiesznych pojazdów

Minusy


Niestety, mimo starań twórców, dość szybko się nudzi


0
Posted 22 lipca 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Pewnie zawsze chciałeś / chciałaś być ogromnym kosmicznym krabem, który pożera wszystko co pojawi się na jego drodze. W domu masz głęboko schowane rękawice w kształcie szczypiec, które ubierasz, gdy nikogo nie ma. Dość tego, najwyższy czas zrobić coming out. Dość dyskryminacji! Dzięki grze Crabitron w końcu twoje marzenia staną się rzeczywistością.

Jak piszą w AppStore twórcy gry, raz na 100 lat ogromny krab nawiedza kosmos, aby udzielić brutalnej lekcji ludzkości, która zajada się jego braćmi – skorupiakami. Niczym Godzilla, wielki czerwony krab będzie odpierał ataki ludzi i pożerał nieszczęśników. Będzie bronił się przed różnego rodzaju służbami porządkowymi, wojskiem, rakietami, meteorami, itp.  A ty graczu, będziesz sterował jego gigantycznymi szczypcami.

crabitron

Crabitronie oprócz nietypowego pomysłu na głównego bohatera, najdziwniejsze i chyba najbardziej innowacyjne jest sterowanie. Do iPada musimy przyłożyć po dwa palce z każdej strony ekranu, aby otwierać i zamykać szczypce, zupełnie tak jakbyśmy chcieli kogoś uszczypnąć. Ok, nie jest to najwygodniejsze sterowanie na świecie, ale to również jest częścią zabawy. W końcu niełatwo jest być krabem.Smarujemy więc na raz czterema palcami, dwoma rękami trzymając tablet na kolanach lub na stole. Gwarantuję wybałuszone oczy wszystkich, którzy w takiej pozie będą mieli okazję cię zobaczyć 🙂

crabitron

Krab mimo swoich rozmiarów jest dość podatny na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Jedynie same szczypce gwarantują ochronę przed laserami, rakietami, pociskami i innego rodzaju atakami ze strony obrońców ludzkości. Musimy więc umiejętnie szczypać, łapać obiekty, zgniatać i zasłaniać resztę swojego ogromnego cielska, aby jak najdłużej przetrwać. Trzeba też uważać na swoje oczy umieszczone na wypustkach, bo lubią się czasem zaplątać i przeszkadzać.

crabitron

W grze będziemy przemierzać kosmiczną przestrzeń, przechodząc na coraz trudniejsze poziomy, gdzie będzie coraz więcej przeciwników do pokonania. Na ekranie dużo się dzieje, pojazdów czasami robi się sporo i możemy podziwiać totalny chaos zniszczenia. Co jakiś czas pojawiają się bossowie, którzy wymagają określonej strategii, aby ich pokonać oraz plansze bonusowe, które zmieniają zasady gry choćby na takie, przypominające stareńkiego arkanoida.

crabitron

Za zniszczone pojazdy otrzymujemy punkty i monety, za które możemy kupić różne gadżety dla naszego potwora. Możemy umocnić nasze szczypce, nauczyć się bekania plazmą czy zakupić miecz świetlny. Niestety zdobywanie kolejnych monet jest dość czasochłonne i trzeba spędzić trochę czasu z grą, aż nasz krab rzeczywiście będzie budził postrach. W postaci mikropłatności twórcy oferują mnożnik zdobywanych monet, co na pewno znacznie ułatwi sprawę.

crabitron

Sam skorupiak jest świetnie animowany. Jego mimika jest boska, fizyka jego ruchów przezabawna. Każdy pojazd jest naprawdę ładnym spritem. Gdy rozbijemy statek kosmiczny wylatują z niego biedne ludziska, za których dostajemy dodatkowe punkty, gdy ich zjemy. Rodzai przeciwników jest naprawdę sporo i każdy z nich wywołuje uśmiech na twarzy ze względu na swój odjechany styl.

Możemy porównywać swoje osiągnięcia w rankingach GameCenter, a także nagrać 10 minut swojej gry za pomocą platformy EveryPlay, o czym możecie się przekonać na wideo u góry.

crabitron

W Crabitronie mamy zabawny pomysł, sympatycznego bohatera, dopracowaną fizykę, nietypową mechanikę i wyśmienitą oprawę graficzną. Jedynie co można tej produkcji zarzucić to, mimo  usilnych starań twórców, aby urozmaicić rozgrywkę, wkradająca się powtarzalność, a w końcu znudzenie. Jeśli nie jesteś typem, który lubi podbijać swój high score, Crabitron będzie tylko krótkim epizodem twojego życia. Ale… jakże zabawnym epizodem.

 

CRABITRON: Giant Space Crab Simulation

CRABITRON: Giant Space Crab Simulation

by Two Lives Left

2.99 EUR


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)