Buddy & Me – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Buddy & Me miał potencjał, niestety poza piękną grafiką dostaliśmy jednego z najnudniejszych endless runnerów w AppStore. Jeśli twórcy mieliby ambicje na podpięcie do gry ciekawej historii, wprowadzili więcej urozmaiceń do rozgrywki, mogło by wyjść z tego coś więcej. Jestem bardzo zawiedziony tą produkcją.
 
Ocena
 
 
 
 
 
2/5


User Rating
186 total ratings

 

Plusy


Piękna oprawa graficzna

Minusy


Nudny endless runner bez polotu; Fizyka gry nie zachwyca; Brak urozmaiceń


0
Posted 5 października 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Twórcy gry Buddy & Me zebrali ponad 40.000 $, aby powstał w założeniu pełen przygód endless runner. Jednak nawet ten gatunek przeszedł ewolucję, wprowadzając wiele różnych rozwiązań, aby uatrakcyjnić zabawę. Niestety Buddy & Me poza przepiękną oprawą graficzną oferuje bardzo sztampową i nudną rozgrywkę. Po 10 minutach miałem dość i już nie chcę do tej gry wracać.

buddy & me

Sterujemy postacią chłopca, który gdy zasypia, przenosi się w kolorowy, senny świat. Spotyka tam latającego psa, który przypomina trochę tego z Niekończącej się opowieści. Z jego pomocą będziemy biegać przez las, omijać przeszkody, skakać nad przepaściami i łapać króliki. Chodzi o to, aby dobiec jak najdalej, zebrać jak najwięcej gwiazdek przy ciągle uciekającym czasie.

buddy & me

Niestety nasza podróż jest bardzo mało wciągająca. Nie ma tu poczucia ani pędu, ani zaskoczenia, gra toczy się w ślimaczym tempie i nie każe nam testować swojego refleksu. Zamiast tego oferuje ciąg platform do przeskoczenia. Dotykając palcem ekran raz wykonujemy podskok, drugi raz podwójny skok, a przytrzymując palec chwilowo możemy latać. Problem w tym, że sterowanie jest tak stworzone, że trudno wyczuć czy chłopiec wyląduje tam gdzie chcemy. Sterowanie jest po prostu mylące i nie czuć fizyki bohatera.

buddy & me

Czasami, oprócz skakania możemy wspomóc się naszym przyjacielem. Odbijamy się od jego brzucha, bujamy na ogonie lub chwilowo latamy po niebie, zbierając bonusy. Te sekwencje nie pomagają jednak w zabiciu monotonii, która szybko wkrada się do gry.

Buddy & Me nie oferuje żadnego porównywania swoich wyników online, nie ma integracji z GameCenter, dlatego wydaje mi się, że jako taką frajdę może sprawić jedynie bardzo młodym graczom. Starsi nie mają tu raczej czego szukać. Nie ma tu żadnego challenge’u, żadnego czynnika, który nakręcał by do dalszej zabawy.

buddy & me

Oprawa graficzna jest natomiast prześliczna. Całość przypomina produkcje studia Ghibli, wszystko jest niezwykle szczegółowe, stylistyka gry naprawdę zachwyca. Tyle, że w ruchu  cierpi na wyraźne i przeszkadzające rwanie obrazu. Animacja nie jest ultra płynna i sprawia kłopot w komfortowym graniu.

buddy & me

Buddy & Me miał potencjał, niestety poza piękną grafiką dostaliśmy jednego z najnudniejszych endless runnerów w AppStore. Jeśli twórcy mieliby ambicje na podpięcie do gry ciekawej historii, wprowadzili więcej urozmaiceń do rozgrywki, mogło by wyjść z tego coś więcej. Jestem bardzo zawiedziony tą produkcją.

 

Buddy & Me

Buddy & Me

by Sunbreak Games, LLC


Aplikacja uniwersalna
0.99 EUR


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)