Blitz Brigade – recenzja

 
 
W skrócie
 

Podsumowanie: Blitz Brigade to jeden z najlepszych multiplayerowych FPSów, czy też gier w ogóle w AppStore. Rozgrywka jest szybka i bardzo satysfakcjonująca, wyszukiwanie serwera trwa krótko, nie ma problemów z połączeniem, a całość wygląda wspaniale. Na brawa zasługuje odpowiednio zbalansowany system mikropłatności. Bez wydawania pieniędzy gra się świetnie, a płacąc prawdziwe pieniądze nie ma się poczucia straty. Jeśli developer doda więcej map i trybów rozgrywki będzie to gra idealna na ekrany dotykowe. Koniec kropka.
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
16 total ratings

 

Plusy


Satysfakcjonująca zabawa; Ładna grafika; Zbalansowany system mikropłatności

Minusy


Mało map i trybów gry; Do dopracowania kilka elementów gameplaya


0
Posted 16 maja 2013 by

 
Pełny artykuł
 
 


Z Gameloftem jest tak, że czasem serwuje nam słabe gnioty, odgrzewane kotlety i wszystko co najgorsze, a czasami uda im się skopiować dobrze jakiś bardziej znany tytuł. Blitz Brigade należy do tej drugiej grupy, bo idealnie wręcz powiela wzorce Team Fortress 2 i Battlefield Heroes. Tytuł francuskiego developera ma podobny styl graficzny i podobny styl rozgrywki, dostosowany do urządzeń mobilnych. W Blitz Brigade gra się świetnie, ale ta produkcja nie jest pozbawiona wad.

Blitz Brigade

Zaczynamy!

Grę zaczynamy od wybrania ulubionej klasy postaci. Na początku mamy dostępne tylko 2 z pięciu, ale z czasem odblokujemy je wszystkie, czyli: żołnierza, strzelca z ciężką bronią, snajpera, medyka i skrytobójcę. Każda z tych postaci występuje w dwóch odmianach – a’la alianta i a’la jednostki osi.

Naszą kolejną czynnością będzie wybór odpowiedniej broni. Każda postać może nosić trzy rodzaje oręża, którą można wykorzystać na długi, średni i krótki dystans. Oczywiście medyk będzie miał broń, która potrafi leczyć, snajper spajperkę, a żołnierz karabin. Każdą broń można ulepszyć do trzeciego poziomu z biegiem kolejnych potyczek lub posiłkując się diamentami.

Blitz Brigade

Oprócz tego broń w trakcie rozgrywki się zużywa, co przekłada się na obniżone statystyki celności i zadawanych obrażeń, dlatego trzeba dbać o ich naprawę wydając złote monety. Nasza postać może mieć trzy predefiniowane wzorce wyposażenia, które możemy łatwo zmieniać podczas gry. Możemy też dokupić tzw. pierdółki w postaci dodatkowych gadżetów, gestów, itp.

Czy tu się płaci?

Skoro jesteśmy przy mikropłatnościach to muszę przyznać, że TYM RAZEM Gameloft idealnie wręcz dobrał ich proporcje. Naprawdę (w końcu) można się świetnie bawić nie wydając ani złotówki! Jednak dla tych, którzy się na to zdecydują developer przygotował specjalne bonusy – aż o 50% szybsze zdobywanie doświadczenia i dozgonny tytuł VIP. Z tego prostego powodu, grając uczciwie z graczem, jestem skłonny wydać kasę na produkcję spod znaku tej firmy od nie pamiętam kiedy.

Blitz Brigade

Diamenty, czyli specjalna, płatna waluta przydaje się do kilku rzeczy. Po pierwsze możemy szybciej odblokować dany rodzaj broni, klasę postaci, czy też natychmiast zrespawnować się podczas walki. Na szczęście nic z tych rzeczy nie jest koniecznie do naprawdę świetnej zabawy. Brawa dla Gameloftu, który wreszcie poszedł po rozum do głowy i zaczyna traktować gracza, nie jako worek z pieniędzmi, a partnera, który jeśli będzie zadowolony zapłaci za dodatkowe extrasy.

Grajmy!

Wróćmy jednak do gry. Oferuje nam ona dwa rodzaje rozgrywki: misje treningowe i online mutliplayer. Misje treningowe są tak beznadziejne, że nie warto poświęcać im nawet tego zdania, które właśnie kończę. Natomiast multi to cała esencja tego tytułu. Choć do wyboru w tej chwili są tylko dwa tryby: deathmatch drużynowy i dominacja oraz raptem 5 map, to i tak gra się świetnie.

Blitz Brigade

Rozgrywka jest szybka i przyjemna. Drużyny mogą liczyć 4 lub 6 osób w zależności od trybu i mapy. Sterowanie to typowy Gameloftowy schemat, znany chociażby z Modern Combat, z tym wyjątkiem, że nie możemy dowolnie poprzestawiać sobie przycisków. Na mapach dużo się dzieje. Na większych można korzystać z jeepów, czołgów i śmigłowców, a na dodatek co jakiś czas z nieba spadają bonusy w postaci granatów, jetpacków czy specjalnych rodzai broni (które normalnie trzeba odblokować). Postacie mają dość spory pasek energii i trzeba wpakować w nie czasem cały magazynek żeby padły. To wszystko naprawdę sprawdza się na ekranie dotykowym.

Blitz Brigade

Ok, żeby być jednak z wami szczery, nie jest to gra idealna, dlatego szybko wymieńmy jej wady:

respawny – często respawnujemy się pośrodku sieczki. Co prawda przez chwilę jesteśmy kuloodporni, ale co sprytniejsi zasadzają się w miejscach odrodzenia drużyny przeciwnej i nabijają fragi. To trzeba poprawić. Dodatkowo musimy czekać 15 sekund, aby pojawić się na polu walki ponownie, chyba że wydamy 1 diament.

pojazdy – nie zauważyłem korzyści z ich używania. Jeepa bardzo łatwo zniszczyć z podstawowej broni, sterowanie czołgiem jest po prostu nieprzyjemne, a karabinek śmigłowca strasznie niecelny. Przydałoby się lepsze zbalansowanie tego aspektu gry.

tryby gry i mapy – jest ich stanowczo zbyt mało, ale sądzę, że będą dodawane w aktualizacjach

czas logowania się na serwer – trwa to zdecydowanie zbyt długo, chociaż jak już raz się zalogujemy, potem wszystko przebiega sprawnie

sterowanie – przydałaby się możliwość dostosowania przycisków na ekranie

Blitz Brigade

Grafika i oprawa dźwiękowa stoją na najwyższym poziomie. Człowiek czuje się jakby grał w Team Fortress. Wszystko jest odpowiednio ładne, pociski zostawiają ślady, postacie kreskówkowo krwawią, a bronie wydają odpowiednie dźwięki. W tle przygrywa przyjemna muzyczka, pasująca do klimatu. Nie rozszyfrowałem do końca posługiwania się głosowym czatem, ale od czasu do czasu słyszałem kogoś w grze, więc zdaje się, że działa.

Blitz Brigade

Blitz Brigade to jeden z najlepszych multiplayerowych FPSów, czy też gier w ogóle w AppStore. Rozgrywka jest szybka i bardzo satysfakcjonująca, wyszukiwanie serwera trwa krótko, nie ma problemów z połączeniem, a całość wygląda wspaniale. Na brawa zasługuje odpowiednio zbalansowany system mikropłatności. Bez wydawania pieniędzy gra się świetnie, a płacąc prawdziwe pieniądze nie ma się poczucia straty. Jeśli developer doda więcej map i trybów rozgrywki będzie to gra idealna na ekrany dotykowe. Koniec kropka.

 

Blitz Brigade - Multiplayer shooting action!

Blitz Brigade – Multiplayer shooting action!

by Gameloft


Aplikacja uniwersalna
za darmo

Blitz Brigade: Online-FPS-Spaß
Developer: Gameloft
Price: Free*


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)