Asphalt 7: Heat – recenzja

 

 
W skrócie
 

Podsumowanie: Asphalt 7: Heat to świetne, wciągające, arcadowe wyścigi. Dynamiczny model jazdy, w którym dobrze czuć osiągane prędkości idealnie się tu sprawdza. Gra wygląda obłędnie, a przy tym chodzi bardzo płynnie. Dynamiczna muzyka dodatkowo podkręca adrenalinę. Każdy niedzielny gracz powinien tą grę chociaż zobaczyć.
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
13 total ratings

 

Plusy


Wspaniała grafika; płynna animacja; dużo samochodów do odblokowania; ciekawie zaprojektowane trasy

Minusy


brak powtórek, lagi w multi, cheaterzy


0
Posted 8 grudnia 2012 by

 
Pełny artykuł
 
 


Asphalt 7: Heat to kolejna odsłona znanej serii od Gameloftu. Szybkie samochody, kosmiczne prędkości, brak poszanowania dla zasad fizyki – to od początku wyróżniki gier tej marki. Nie inaczej jest w tym przypadku. Tylko, że lepiej.

W Asphalt 7: Heat możemy wziąć udział w 150 wydarzeniach, które obejmują zwykłe wyścigi, eliminację, walkę z czasem w różnych konfiguracjach oraz drifting. Wydarzenia pogrupowane są w puchary, na końcu których zwykle odblokowujemy nowe auto. W grze występuje ponad 60 samochodów podzielonych na kilka lig. Są to najdroższe i najbardziej znane, ekskluzywne marki z najlepszymi osiągami. Siódma liga zawiera najszybsze samochody takie jak Bugatti Veyron czy RUF CTR3. Każde wydarzenie będzie przybliżać nas do poznania wszystkich dostępnych samochodów.

Gra oferuje nam 15 pięknie wyrenderowanych tras. Obejmują one najbardziej znane miasta świata. Ścigać przyjdzie nam się zarówno w dzień jak i w nocy, na szerokich alpejskich autostradach i w zatłoczonych uliczkach Paryża. Na uwagę zasługuje ich design. Podczas wyścigów warto szukać alternatywnych ścieżek, skrótów, które często decydują o wygranej z mocniejszymi przeciwnikami.

Same wyścigi to świetna zabawa. Kluczem do wygranej jest opanowanie driftu. Gdy wejdziemy w poślizg napełniamy pasek adrenaliny. Wciskając przycisk nitro, uruchamiamy trójstopniowe przyspieszenie. Gdy jednak pasek wypełni się do końca przechodzimy w tryb mega przyspieszenia. Ekran zostaje zalany niebieskim kolorem, a my pędzimy na złamanie karku. W tym trybie nasz samochód jest niezniszczalny, dzięki czemu możemy łatwo eliminować przeciwników oraz inne samochody. Drift przydaje się oczywiście również do pokonywania bardzo ostrych zakrętów. Oprócz przeciwników na drodze musimy uważać na zwykły ruch uliczny, ponieważ czołowe zderzenie z innym samochodem kończy się kraksą i skutkuje ostatnim miejscem w wyścigu. A przy prędkości ponad 300km/h trudno uniknąć takich spotkań. W trakcie jazdy możemy zbierać dodatkowe przedmioty takie jak uzupełniacze nitro, dodatkowe pieniądze czy natychmiastowe przyspieszenia. Właśnie kombinacja driftu i zbierania przedmiotów po drodze decyduje o pierwszym miejscu w wyścigu.

W grze możemy wybrać klika opcji sterowania oraz różne ustawienia kamery. Niestety zabrakło powtórek, co przy tak dobrze wyglądającej grze trochę zawodzi.

Biorąc udział w wyścigach otrzymujemy punkty doświadczenia, gwiazdy i pieniądze. Pieniądze posłużą nam do odblokowania usprawnień samochodu, w tym poprawy przyspieszenia, prędkości, sterowania czy wykorzystania nitro. Gwiazdy natomiast pozwolą nam odblokować nowe samochody, które można kupić lub wynająć. Inwestowanie w usprawnienia jest często kluczowe, aby mieć szanse na wygraną. Szybko okazuje się bowiem, że sterowani przez SI przeciwnicy mają dużo szybsze auta niż ich podstawowe wersje.

Poza usprawnieniami mechanicznymi, możemy zaingerować również w wygląd samych aut, chociaż są to raczej kosmetyczne zmiany, takie jak inny kolor karoserii czy dobór wzorów naklejek. Bardziej zaawansowany tunning wizualny w grze nie istnieje.

Oprócz samych wyścigów, gra rzuca nam specjalne wyzwania, za które również dostajemy gwiazdy. Mogą one kazać nam przejechać wyścig bez uderzania w przeciwnika lub wręcz odwrotnie nakazać ich kilka pod rząd. Często wiążą się one z zadaniami w multiplayerze, aby zachęcić nas do tej części gry.

W Asphalt 7: Heat jest obecny dosyć rozbudowany tryb multiplayer. Mamy tam kilka trybów rozgrywki, ale jeśli szukamy szybkiej partyjki z innymi osobami, wyszukiwanie serwera nie trwa zbyt długo. Same wyścigi budzą jednak mieszane uczucia. Rywalizacja jest bardzo wciągająca i dostarcza dużo wrażeń, ale częste lagi, samochody nagle pojawiające się w różnych miejscach na mapie oraz cheaterzy psują rozgrywkę. Dochodzi do sytuacji, w których będąc cały czas na 1, 2 miejscu okazuje się, że w tabeli wyników jesteśmy ostatni, mimo że podczas wyścigu nic na to nie wskazywało.

Gra wygląda i brzmi wspaniale. Pod względem grafiki to pierwsza 10 tka produkcji w AppStore. Szczegółowe modele samochodów i świetnie oteksturowane mapy robią wrażenie. Jednak co najlepsze nie wpływa to na płynność gry. Tej nie można nic zarzucić, animacja jest ultra płynna, nie ma skoków klatek, wszystko jest tak jak być powinno. Dźwięk i muzyka to również najwyższy standard. Mimo, że ścieżka muzyczna nie jest godna zapamiętania, to podczas wyścigów daje odpowiedniego kopa.

Asphalt 7: Heat to świetne, wciągające, arcadowe wyścigi. Dynamiczny model jazdy, w którym dobrze czuć osiągane prędkości idealnie się tu sprawdza. Gra wygląda obłędnie, a przy tym chodzi bardzo płynnie. Dynamiczna muzyka dodatkowo podkręca adrenalinę. Każdy niedzielny gracz powinien tą grę chociaż zobaczyć. Zwłaszcza, że w chwili pisania tych słów, gra jest za darmo, ale normalnie jej cena nie przekracza 0,89 EUR. To naprawdę mało za tak dobrą grę. Takiej okazji nie można przegapić.

 

Asphalt 7: Heat

Asphalt 7: Heat

by Gameloft


Aplikacja uniwersalna
4.99 EUR

 


rsx

 
Hardcorowy gracz na emeryturze, teraz gra tyle, na ile pozwala mu wolny czas. Prowadzi walkę, aby być na bieżąco z nowymi tytułami, ale zwykle mu się to nie udaje.


0 KomentarzyZostaw komentarz jako pierwszy!


Zostaw komentarz


(required)